חפש בבלוג זה

יום שני, 2 ביולי 2012

חיפוש ואיתור תמונות , שיטות, כלים ומאגרים


מנועי חיפוש ייעודיים ומשאבי מידע לחיפוש תמונות וחומרים ויזואליים

 סדרת תמונת הידע המידעני , עדכון מס' 24,    ינואר 2018 עדכונים וחידושים , ינואר 2018
היקף התמונות באינטרנט 2017
היקף התמונות באינטרנט נאמד בסביבת 700 מיליארד תמונות המתווספים כל שנה לאינטרנט .
כל יום מועלים  ברחבי העולם 350 מיליון תמונות לפייסבוק ו100 מיליון תמונות לאינסטגרם. ( מקור)
חיפוש תמונות חופשיות במאגר Pixabay

Pixabay: Free Images איתור חומרים ויזואליים באמצעות מנוע החיפוש BING

משורה של ניסויים שערכנו במהלך השנה האחרונה בחיפוש תמונות , התברר בוודאות כי תוצאות החיפוש של חומרים ויזואליים במנוע החיפוש BING  טובות לאין ערוך מאשר תוצאות החיפוש במנוע החיפוש של גוגל .
היקף התמונות במנוע החיפוש BING  מגוון ועשיר יותר בהשוואה לגוגל וגם הפריסה שלהם בתוצאות החיפוש נוחה יותר . ניתן בקלות רבה יותר לראות את סוג רשיון זכויות היוצרים וניתן לסנן בקלות יותר את סוגי הקבצים ופריסתם.

המומחה למנועי חיפוש בארי שוורץ סבור כי העדיפות של "בינג" נובעת מאלגוריתם משופר יותר היודע  לפענח טוב יותר את סוגי התמונות וגם מהרגישות הגבוהה יותר של "בינג" לתמונות המופיעות ברשתות חברתיות ( הם יודעים לקלוט ולפענח טוב יותר סיגנלים ויזואליים מרשתות חברתיות כגון פייסבוק או טוויטר.

האלגוריתם של BING יודע לפענח יותר הקשרים תימטיים של התמונה או החומר הויזואלי (Thematic Intent Focus  ) .


  חיפוש תמונות היסטוריות חופשיות

Images - Wellcome Collectionחיפוש תמונות היסטוריות חופשיות , וגם תמונות אמנות -הספריה לאומית הבריטית , מעל 10 מיליון תמונות

The British Library | Flickr


  אוסף תמונות האמנות החופשיות של מוזיאון הMET בארה"ב

The Metropolitan Museum of Art

קרוב לחצי מיליון תמונות חופשיות , מקוטלגות היטב  

המידען הבריטי פיל בראדלי פרסם המלצות מועילות למנועי חיפוש ייעודים לאיתור תמונות וצילומים נטולי מגבלת זכויות זכויות יוצרים.

זו רשימה שכדאי לעשות בה שימוש לכותבי בלוגים , מנהלי תוכן, יצרני תוכן .

  

 חיפוש תמונות באינסטגרם
מנגנון החיפוש באינסטגראם הוא פשוט למדי ומבוסס בעיקרו על תגיות נושא ( האשטאג   Hastags).

התוצאות , אמנם, מדוייקות , אך קשה לסנן ולבצע חיתוכי מידע . 

הפתרון הוא להשתמש בכלי החיפוש המתקדם של גוגל , ולהציב את המאפיינים , כולל האשטאגים עם סינון תאריך /תקופה .
 לדוגמא : אני מחפש באיסטגראם צילומים על יפו העתיקה בלבד , אבל רק בחודש האחרון .

ניתן לראות בצילום המסך כאן כיצד לבצע זאת .
instagram advanced search  2018בשדה  domain  כותבים    instagram .com

  חיפוש תמונות במאגר 500px באמצעות גוגל (חיפוש מורכב ומתקדם)
 בשדה  domain/site יש להציב את הכתובת הבאה :


עד כאן העדכונים ל2017-2018   , מכאן הסקירה הכוללת שגובשה לאורך כמה שנים : 
נכון כי חיפוש בטקסטים הוא דבר חשוב אבל התופעה הנצחית של "תמונה אחת שווה אלף מילים" קיימת גם בעידן מנועי החיפוש והיא הולכת ומתגברת משעה לשעה.  

הסקירה נחלקת לשניים : 

א.      מנועי חיפוש ושיטות חיפוש לאיתור תמונות
ב.      מאגרי תמונות, כלומר האתרים שבהם לכל תמונה או צילום יש מזהה דיגיטאלי קבוע. 

חלק ממאגרי המידע הנסקרים בחלק ב' מחייב מנוי שנתי  ומרבית הספריות בארה"ב מנויות עליהם . מעט מאד ספריות ישראליות מנויות על מאגרי תמונות. היקף התמונות באינטרנט 

מבין סוגי המדיה השונים אינטרנט ( כגון טקסט, תמונות או וידאו) הגידול של התמונות /צילומים הוא המהיר ביותר . עפ"י אמדנים שונים יש כיום כ12 מיליארד תמונות ברשת האינטרנט.
הנה כמה מאפיינים סטטיסטיים של תחום התמונות באינטרנט בבשנת 2011
 • 14 million – Number of Instagram accounts created during 2011.
 • 60 – The average number of photos uploaded per second to Instagram.
 • 100 billion – Estimated number of photos on Facebook by mid-2011.
 • 51 million – Total number of registered users on Flickr.
 • 4.5 million – Number of photos uploaded to Flickr each day.
 • 6 billion – Photos hosted on Flickr (August 2011).
 • 1 – Apple iPhone 4 is the most popular camera on Flickr


  חלק א' : מנועי חיפוש לאיתור תמונות 

אתר החיפוש הנפוץ בעולם - גוגל, מכיל גם אפשרות לחיפוש תמונות. חיפוש התמונות בגוגל הוא בין הטובים שקיימים, ומאפשר חיפוש מהיר ויעיל.

לאחר הכניסה לחיפוש, יש להזין את המילים המתארות את התמונות שהינכם מחפשים. לאחר מכן, מצד שמאל של המסך תוכלו לסנן את התוצאות על פי קטגוריות ומאפיינים רבים כגון גודל התמונה, הצבעים שבה (האם הינכם מעוניינים בתמונות צבעוניות או בשחור לבן), סינון לפי נושא, סינון לפי תוכן התמונה (פרצופים, צילומים, שרטוטים ועוד), זמן עלייה של התמונות לאינטרנט ועוד 
.
בחיפוש התמונות של גוגל אפשר להגדיר איזה גודל של תמונות למצוא (גדולות, בינוניות, קטנות או כל הגדלים) ולאחר שמצאתם אפשר גם לחפש בתוך התוצאות. לדוגמא: אחרי שמצאתם תמונות של "ברנט" לחצו למטה על "חיפוש בתוך התוצאות" והקלידו "מייק". ב"חיפוש תמונות מתקדם" אפשר למקד רק סוגי קבצים מסוימים, או צבעוני לעומת שחור-לבן ועוד 
.בשנת 2010 נוספו לחיפוש התמונות של גוגל בעברית כמה אפשרויות שליפה מעניינות : אפשרות של איחזור תמונות עפ"י  הפרמטרים הבאים: כל תוכן , תוכן חדשותי, פנים , תוכן תמונה , תמונה מאוסף תמונות , שרטוטי קווים . השיפורים הם במנגנון החיפוש המתקדם של התמונות בלבד.

אופרטורים ומסננים מתקדמים של תמונות

ניתן לסנן את התוצאות בעזרת הוספת אופרטורים מתקדמים לחיפוש. בהמשך תמצא אופרטורים ספציפיים לתמונות. עצה: ניתן גם להשתמש ברוב האופרטורים של Google המשמשים לחיפוש באינטרנט של Google. עיין בעזרה נוספת בנושאי חיפוש לקבלת מידע נוסף.
 • filetype:  מגביל את התוצאות לקובצי תמונה מסוג מסוים; נסה זאת בחיפוש, כגון [ חתולים filetype:jpg ].
 • imagesize:  מגביל את התוצאות לתמונות בגודל מסוים (הנמדד בפיקסלים). לדוגמה, נסה לחפש [ סמלים imagesize:16x16 ] (המספר הראשון מציין את הרוחב והמספר השני מציין את הגובה).
 • מקור: הגבל את התוצאות לתמונות ממקור מסוים. אופרטור זה פועל בשלב זה עם אוסף Time Life בלבד. נסה את אפשרות החיפוש הבאה: [ מרלין מונרו source:life ].
ניתן לבצע אותו סוג של סינון -- עם שיפור קל -- בדף חיפוש תמונות מתקדם. ניתן להתאים את התוצאות בדרכים הבאות:
 • חיפוש ביטוי מסוים (הדבר אפשרי גם בעזרת [ "הקפת החיפוש במרכאות" ]).
 • חיפוש מילים הקשורות לחיפוש.
 • השמטת מלים (ניתן לעשות זאת בתיבת החיפוש בעזרת הוספת הסימן מינוס לפני המילה [ -מילה ] שברצונך להשמיט).
 • סינון לפי סוג התמונה (למשל פרצופים או תצלומים, או סוג הקובץ).
 • סינון לפי צבעי התמונה.
 • סינון לפי דומיין.
 • סינון לפי זכויות שימוש.
קישור לאתר ההדרכה

  
דוגמא לחיפוש מתקדם בגוגל תמונות 


חיפוש תמונות מתקדם בגוגל וזכויות יוצרים


החיפוש המתקדם. בחרו בקישור Advanced image search- אתם תגיעו לעמוד עם המון אפשרויות. האפשרות השנייה מהסוף היא Usage Rights. בחרו מהתפריט את ההגדרה המתאימה לכם. האפשרויות הן:

ללא סינון – חיפוש רגיל ללא שום סינון.
מסומן לשימוש חוזר – האפשרות הזו תציג לכם תמונות שהבעלים אשרו לעשות בתמונות שימוש שלא לצרכים מסחריים.
מסומן לשימוש מסחרי חוזר – בתמונות אלו ניתן לעשות שימוש מסחרי (כמו הוספה שלהן לקטלוג).
מסומן לשימוש חוזר עם שינויים – הבעלים של התמונות האלו מתיר לא רק לעשות שימוש בתמונות, אלא גם לבצע בהן שינויים.
מסומן לשימוש מסחרי חוזר עם שינויים – שוב, אותה האפשרות, רק הפעם גם גופים מסחריים יכולים לעשות שינוי בתמונה.בכל מקרה, יש לתת קרדיט מלא למי שיצר את התמונה ולרוב מקובל גם לכתוב את סוג הרישיון שהתמונה נמצאת תחתיו, למשל  cc‪-by‪- nc , כלומר התמונה תחת רישיון שימוש Creative Commons . יש לתת קרדיט by who, והיא אינה לשימוש מסחרי – none commercial.שינויים במנוע חיפוש התמונות של גוגל , אוגוסט 2012
 
היקף התמונות במנוע החיפוש   yahoo או  BING נמוך יותר בהשוואה לגוגל , אך הרלבנטיות של התוצאות הרבה יותר גבוהה. דווקא בתחומי איתור התמונות מצטיין מנוע החיפוש של יאהו ומידענים נוטים להשתמש בו כנקודת התחלה לחפוש תמונות. על פי עדויות מידענים ומנהלי תוכן הם מעדיפים להתחיל חיפוש התמונות ביאהו, גם בגלל השיוך והתכולה של תמונות מפליקר ( השייך ליאהו) וגם בגלל שהרלבנטיות של התמונות היא בדרך כלל גבוהה יותר מאשר בגוגל.

"אקסיס", דפדפן אינטרנט חדש מבית חלוצת האינטרנט האמריקאית יאהו,  מאפשר לדלג על עמודי תוצאות החיפוש ולגלוש בתיאום מכל המכשירים האישיים בלי להתחיל מהתחלה

חיפוש תמונות בו ניתן לצפות בתמונות המוגדלות בלי להיכנס לעמודים בהם הן מופיעות. גם בגלישה בתוצאות החיפוש ניתן לעבור מאחת לשני בלי לחזור לממשק ע"י גרירה הצידה מקצה המסך.
 

מנוע החיפוש שלא הכרתם : Imagery

בין שלושת מנועי החיפוש המובילים בתחומי חיפוש התמונות נמצא מנוע יעודי בשם Imagery.

זהו מנוע עם מימשק חיפוש אינטואטיבי הכולל גם מנגנון יעיל הנקרא tabbed search interface. הוא מטעין כל פעם עוד סדרה של 20-30 תמונות שעשויות להיות רלבנטיות לחיפוש.  הוא עובד רק בדפדפנים של פיירפוקס וכרום.

ניתן לשמור את התמונות הנבחרות ישירותך לאתר דלישס.

מקור המידע  וקרדיט


מדוע עדיף לחפש חומרים ויזואליים באמצעות מנוע החיפוש BING  ?

משורה של ניסויים שערכנו במהלך השנה האחרונה בחיפוש תמונות , התברר בוודאות כי תוצאות החיפוש של חומרים ויזואליים במנוע החיפוש BING  טובות לאין ערוך מאשר תוצאות החיפוש במנוע החיפוש של גוגל .
היקף התמונות במנוע החיפוש BING  מגוון ועשיר יותר בהשוואה לגוגל וגם הפריסה שלהם בתוצאות החיפוש נוחה יותר . ניתן בקלות רבה יותר לראות את סוג רשיון זכויות היוצרים וניתן לסנן בקלות יותר את סוגי הקבצים ופריסתם.
המומחה למנועי חיפוש בארי שוורץ סבור כי העדיפות של "בינג" נובעת מאלגוריתם משופר יותר היודע  לפענח טוב יותר את סוגי התמונות וגם מהרגישות הגבוהה יותר של "בינג" לתמונות המופיעות ברשתות חברתיות ( הם יודעים לקלוט ולפענח טוב יותר סיגנלים ויזואליים מרשתות חברתיות כגון פייסבוק או טוויטר.  האלגוריתם של BING יודע לפענח יותר הקשרים תימטיים של התמונה או החומר הויזואלי (Thematic Intent Focus  ) .
  חיפוש מתקדם במנוע החיפוש של BING 

How to Use Bing's Advanced Search Operators: 8 Tip

Bing


חיפוש  בוליאני בBING 

BING -  חיפוש וידאו יעיל יותר מאשר בגוגל 

Picsearch

לטבלת הליגה המובילה יש להוסיף גם את PicSearch , המכסה מעל 3 מיליארד תמונות וצילומים. גם כאן ניתן למקד ולמיין את החיפוש עפ"י גודלם . יש מידענים ומנלי תוכן המעדיפים מנוע חיפוש זה כי המידע על התמונה מוצג בצורה תמציתית וברורה. כלומר , ברשימה והתצוגה הראשונית מופיעים  מיידית הפרטים על גודל התמונה וגם המקור שלה ( ואילו בגוגל צריך להקיש על התמונה לשם כך) .  

PicSearch


לא מדובר רק על מנוע חיפוש ייעודי לתמונות אלא על אפליקציה מעניינת המראה תמונות חדשות שהועלו לאחרונה לאינטרנט , התצוגה היא קולאג' של תמונות . שירות חוויתי ומועיל גם אם לא תמיד מדויק.
Spezify provides a collage of images recently uploaded onto the net.

רשימה טובה של מנועי חיפוש ויזואליים במרכז מידע מאוחד 

המידען  מייקל פאגן עדכן את אתר היעץ שלו המוקדש לחיפוש תמונות באינטרנט,  מדובר על סוג של רב-מנוע לחיפוש תמונות שהוא המקיף ביותר בתחומו .

הוא מכסה 60 מקורות מידע מתמחים בנושאי חיפוש תמונות ועוד  40 קישורים חיצוניים. בראש העמוד יש תיבת  חיפוש וניתן לבחור בדיוק מאילו מקורות מידע להתמקד ולחפש את התמונות . מקורות  המידע  לאיתור תמונות מחולקים עפ"י קטגוריות כגון , אמנות , בריאות , חדשות ועוד . זה לא אתר מרהיב מבחינת העיצוב הגראפי אך זהו ללא ספק מרכז המידע הטוב ביותר כיום לאיתור תמונות באינטרנט.

http://www.faganfinder.com/img  7 מנועי החיפוש הכי יעילים לחיפוש תמונות , עדכון , 22 למאי 2016 


The 7 Best Search Engines for Finding Free Images - ...


ראה גם : 

15 Best Image Search Engines to Find Photos Onlineרשימה מעודכנת ומקיפה של מנועי חיפוש/מדריכים  למגוון קובצי מדיה תמונות,  וידיאו, תחנות רדיו,פודקסטים ועוד התפרסמה  ב- 20 במאי.
הרשימה מוארת וכוללת אופציות קיימות לחיפוש סוגי מדיה אלה במנועי חיפוש כלליים ורשימה  לא מבוטלת של מנועי חיפוש ייעודיים לקבצים אלה.
הרשימה מאורגנת בצורת מדריך –  מאורגנת על פי קטגוריות וקלה לניווט.


מנועי חיפוש משולבים לחיפוש תמונות 

מנוע חיפוש יעיל יותר לחיפוש משולב של תמונות הוא מנוע  ותיק בשם DOGFILE
קישורבשנתיים האחרונות יש התפתחות משמעותית בהיקף התמונות ברשת החברתית הויזואלית פינטרסט.

היקף התמונות הכולל שם מגיע ל50 מיליארד תמונות מסוגים שונים , רובן מאורגנות עפ"י לוחות השראה ונושאים .

 החיפוש בפינטרסט השתפר מאד בעת האחרונה.

חיפוש בפינטרסט עפ"י תחומי עניין ( קטגוריות) 


דוגמא למאגר צילומים על היסטוריה

דוגמא למאגר צילומים על אמנות

דוגמא למאגר צילומים על עיצוב הבית  

דוגמא למאגר צילומים על מקומות בעולם


חיפוש תמונות ברשת החברתית טוויטר 

4 Tools for Finding Photos on Twitterחיפוש תמונות הפוך 

 איך לעשות חיפוש "הפוך" לתמונה (למצוא מידע על תמונה מסויימת)
 
ראה גם :

3 Reverse Image Search Engine-Search Images using Images, not Keywords

TinEye color search fans rejoice! One of the most requested feature for our TinEye color search lab is the ability to not only search by color but also refine searches by using tags. המלצות המידען הבריטי פיל ברדלי


עדכונים מה16 למאי 2014 :
חיפוש תמונות בטאמבלר עפ"י תגיות 
 באוספים של טאמבלר מתפרסמות התמונות הכי מרהיבות באינטרנט


שפת פקודות לחיפוש עפ"י תגיות-נושא בטמבלר

 למערכת TUMBLR יש מנגנון יעיל מאד לתיוג תמונות ולכן ניתן  לבצע חיפוש מדוייק עפ"י תגיות-נושא

כך מרכיבים את פקודת החיפוש :

אני מחפש תמונות על תל אביב


אני מחפש תמונות על יפו


אני מחפש תמונות על אממה ווטסון


ראה גם :

How to Use Tags | Tumblr


המידען הבריטי פיל בראדלי ממליץ על מאגר התמונות החופשי Free Images. מרבית התמונות שמתקבלות בחיפוש הן רלוונטיות ובאיכות טובה יחסית . 

עוד מאגר תמונות חופשי עליו ממליץ פיל בראדלי הוא Public Domain Pictures , הכולל תמונות באיכות טובה. 


Multimedia search engines

Behold Searching 1,040,000 high quality images from Flickr
BYO Upload an image for BYO to find similar ones.
Coloralo is a cartoon and colouring in search engine.
Coverbrowser provides access to over 450,000 covers of books, comics 'and more'.
Everystock photo for free photographs
Fagan Finder lists several dozen good engines
Facesaerch for people, with scrolling results
Flickr creative commons search engine
FlickrStorm. is another Flickr search engine.
Freefoto for free images, over 100,000 of them
Google Images has over 1 billion indexed
Gifs, animated plus clip art
Iconarchive for 22,000 icons in 800+ sets
Iconfinder Search through 155,664 icons or browse 765 icon sets. Clear, simple, easy to use.
Incogna lets you find similar images
Macroglossa The idea is that you upload your image, it then checks it and works out what it is.
MorgueFile for free high resolution stock photography
Nachofoto is a semantic, topical image search engine.
Ookaboo Free Pictures of Everything on Earth. Nice although small (less than 600K of photographs) collection of free images
oSkope visual search thru Amazon, ebay, Flickr etc
Panoramio for local images
Phrasr is an interactive web-based application that uses Flickr images to illustrate the phrases that users submit.
Picanswers lets you post a picture of something for people to answer
PicSearch with 3 billion images
Picture of a provides pictures of different things - calendars, gardens, rabbits etc.
Pictures and box multi search engine for images
RevIMG allows you to upload an image and it will find others for you. Limited categories.
seeklogo. Looking for a logo? This'll help you find it. The database has over 200,000 images available for viewing and downloading.
Spezify provides a collage of images recently uploaded onto the net.
Tag bulb Many images from 8 image sites.
Tag Galaxy exciting, innovative interface
TASI review of image search engines, rather than a search engine
Terra Galleria new, limited resources
Tiltomo search by subject or colour. New and experimental
Tineye reverse image search engine
Viewzi has a power grid of results
Vintage Ad browser of over 100,000 adverts
V like Vintage is an interactive photo community and photo library and image search engine for historical photos.
WorldImages database provides access to the California State University IMAGE Project. It contains almost 80,000 images,
Yahoo Search has over 1.5 billion images
30 more options from my weblog
 
                     חיפוש באינסטגראם עפ"י מילות מפתח

                                                http://web.stagram.com/search/

  ראה גם : ‏חנות האינטרנט של Chrome - חיפוש באינסטגרם

אינסטגרם: עכשיו גם מהמחשב - ברשת - הארץראה גם : 
Search Instagram Photos, Users, Hashtags and Locations ...


           מרכז מידע המדווח על הצילומים הנבחרים מתוך אינסטגראם 

                                               http://square-pics.com

חידושים באלגוריתם חיפוש התמונות של אינסטגראם | עמי סלנט

חיפוש ממוקד באינסטגראם באמצעות החיפוש המתקדם של גוגל 

בשדה של אתר או דומיין יש להציב את הפרמטר הבא  http://web.stagram.comחיפוש תמונות בפייסבוק , יולי 2014

היקף התמונות המועלות בפייסבוק הוא כיום מקיף ביותר ומגיע ל100 מיליארד תמונות . מדובר על מצבור תמונות משמעותי ביותר . יחד עם זאת , הכלים הקיימים כיום בפייסבוק לאיתור התמונות הם דלים למדי .

יש כמה דרכים אלטרנטיביות לאיתור התמונות בפייסבוק  באמצעות מנועי החיפוש הקיימים .
 מנוע החיפוש BING  החל לאנדקס תמונות בפייסבוק , אך בשלב זה מדובר בעיקר בתמונות של חברים בפייסבוק.
כרגע השיטה היעילה ביותר לאיתור תמונות בפייסבוק היא באמצעות מנגנון החיפוש המתקדם ( advanced search ) של גוגל .

השיטה היא לסנן ולהגביל את החיפוש מבחינת האתרים רק לפייסבוק , כאשר בשדה/פרמטר "אתר או דומיין " יש להציב את כתובת האינטרנט של פייסבוק

כלומר :

 "צמצם את התוצאות לפי :
 "אתר או דומיין"


הצעות נוספות לחיפוש תמונות בפייסבוק:

Facebook Search - Guide to Searching Facebook


Facebook Picture Search - Social Networking


Bing Adds Facebook Photo Search - SEW


4 Best Practices for Finding Facebook and Blog Imagesחיפוש תמונות בזמן אמת

מאת  ד"ר יפה אהרוני, הספרייה למדעי החיים ולרפואה , אוניברסיטת תל אביב
הרבה תמונות עדכניות זמינות היום דרך רשתות חברתיות – Twitter , Facebook , Instagram .בדרך כלל במנועי חיפוש לחיפוש מידע חברתי כמו Bottlenose אפשר לחפש גם תמונות , אך יש מנועי חיפוש ייעודיים לתמונות בזמן אמת דרכם אפשר לחפש תמונות חדשותיות עדכניות .
הרבה תמונות עדכניות זמינות היום דרך רשתות חברתיות – Twitter , Facebook , Instagram . בדרך כלל במנועי חיפוש לחיפוש מידע חברתי כמו Bottlenose אפשר לחפש גם תמונות , אך יש מנועי חיפוש ייעודיים לתמונות בזמן אמת דרכם אפשר לחפש תמונות חדשותיות עדכניות .

להלן מספר מנועי חיפוש כאלה:

PigFOG
http://picfog.com/
כולל תמונות מטוויטר ואתרים חברתיים נוספים. על פי מה שנכתב באתר הוא מציג תמונות מ- twitter בזמן אמת בזמן העלאתם לאתר , ואפשר לסנן את תוצאות החיפוש על פי מילות מפתח , מיקום ומשתמש טוויטר. משתמש ב twitter api , מציג תמונות מהאתרים : twitpic, yfrog, plixi, twitgoo. 
Twicsy
http://twicsy.com/

התמונות לקוחות מ- twitter. אפשר להגביל מראש את התמונות על פי trending topics ו- top pics על פי זמן , באופן זה אפשר לקבל תמונות עדכניות גם מהשעה האחרונה. אפשר למיין את תוצאות חיפוש על פי תאריך


Skylines
htt
/p://www.skylines.io
מחפש תמונות מטוויטר. מאפשר לחפש על פי hashtag וגם על פי מיקום

 לסקירה המלאה ולמידע נוסף ראה גם :

10 Realtime and Reliable Photo Search Engines - The Next Web

 
 


מאת ד"ר יפה אהרוני, הספרייה למדעי החיים ולרפואה , אוניברסיטת תל אביב 

כאשר אנו רוצים להוסיף תמונה חינמית מהרשת לבלוג או לכול מידע אחר שאנו מפרסמים , חשוב מתוך האוסף ההולך וגדל של תמונות לבחור את התמונות שזמינות לנו חופשי במסגרת רישיון גמיש שמתיר שימוש, הפצה ושימוש חוזר בתמונה מבלי להפר זכויות יוצרים. רישיון creative commons מתיר זאת.
תמונות חופשיות במסגרת הרישיון הגמיש  Creative commons אפשר למצוא לאחר סינון מתאים ב-flickr וגם בגוגל בחיפוש המתקדם. כדי להכניסן לבלוג או למקור מידע אחר שאנו מעוניינים, בדרך כלל יש צורך לערוך אותן תחילה בתוכנה גרפית כלשהי כדי להגיע לגודל הרצוי לנו וכו' .

מבחינה זו מנוע החיפוש Wylio מקל עלינו את העבודה. הוא כולל מיליוני תמונות שזמינים ברישיון גמיש ב- flickr ומאפשר לנו לערוך אותם מבחינת גודל ומיקום וגם מייצר את הקוד המתאים לצורך שתילתו בבלוג או באתר אחר ברשת.
, התמונות ב-Wylio לקוחות מ- flickr


  למנוע החיפוש Wylio

   

 סוגי רישיונות על תמונות להורדה בתשלום


יש מספר סוגי רישיונות לפיהם ניתן לקבוע את השימוש בתמונה לאחר הורדה.

איפה מוצאים תמונות חופשיות לשימוש באינטרנט


ויקישיתוף – Wikimedia Commons - מאגר מרכזי לצילומים, תרשימים, אנימציות, וידאו קליפים ומדיה מסוגים שונים המוצגים כולם תחת רישיונות חופשיים ואשר ניתנים לשימוש בכל אחד ממיזמי ויקימדיה. רבים מהפריטים בויקישיתוף חופשיים לשימוש גם מחוץ למיזמי ויקימדיה, אך לא כולם. עבור כל תמונה או פריט אחר בויקישיתוף מצוינים בפירוש תנאי השימוש וההרשאות.
פליקר – Flickr – לחברי האתר יש אפשרות להגדיר תחת איזה רישיון הם מפרסמים יצירות, ואיך הם מאפשרים לאחרים להשתמש בהן. בטופס החיפוש המתקדם באתר, אפשר להגדיר חיפוש תמונות שמתפרסמות עם רישיון CC, ולפרט חיפוש תמונות לשימוש מסחרי או תמונות שמותר לעבד.

תמונות חופשיות באתר Flickr - אתר שיתוף התמונות הגדול בעולם. לאתר מעל שישה מיליון תמונות מתאימות  מבחינת רישוי (רשיונות Creative Commons ספציפיים):חיפוש תמונות מתקדם בגוגל –  בין הפרמטרים השונים, אפשר להגדיר גם זכויות שימוש (הפרמטר האחרון בטופס). פרמטרים נוספים שיכולים לעזור למצוא תמונות שאתם צריכים: גודל, יחס גובה-רוחב, צבעים, ועוד. יש גם ממשק חיפוש תמונות מתקדם בגוגל באנגלית
עדכון, ינואר 2014: גוגל הוסיפו אפשרות לסנן תמונות לפי זכויות שימוש. בחיפוש תמונות בגוגל, במסך הצגת תוצאות החיפוש, יש ללחוץ כל כפתור "כלי חיפוש", ולסמן את זכויות השימוש או הפרמטרים האחרים שנחוצים לכם.
CCsearch – ממשק החיפוש של Creative Commons מאפשר חיפוש במאגרי תמונות ומדיה בהם אפשר למצוא תכנים חופשיים לשימוש. לפני שמריצים חיפוש, יש לציין האם תרצו לעשות שימוש מסחרי או לבצע עיבוד של התמונות, וכן להגדיר באיזה מאגר לחפש. בין המאגרים: ויקישיתוף, פליקר, גוגל תמונות, יוטיוב ועוד.
FlickrCC – עוד ממשק לחיפוש תמונות חופשיות לשימוש בפליקר, שאולי יהיה לכם יותר נוח ושימושי מהממשק בפליקר עצמו.
The Noun Project – פרויקט ליצירת שפה ויזואלית עולמית, ומאגר של אלפי סמלים ואייקונים חופשיים לשימוש.


מקורות המידע של וויקיפדיה העולמית לנושאי תמונות , מקורות לתמונות שנמצאות בחזקת הציבור. יש שם כמה אתרים עם מבחר תמונות מעולה ורשיון CC0 שאומר שהן חופשיות לחלוטין.

  איתור תמונות נטולות זכויות יוצרים

 המידען הבריטי פיל בראדלי פרסם המלצות משלו למנועי חיפוש ייעודים לאיתור תמונות וצילומים נטולי מגבלת זכויות זכויות יוצרים.

זו רשימה שכדאי לעשות בה שימוש לכותבי בלוגים , מנהלי תוכן, יצרני תוכן .


  אני עצמי משתמש ברב- המנוע Wylio לאיתור תמונות נטולות הגבלות של זכויות יוצרים . אמנם המינוי השנתי על שירות זה הוא 36 דולר אבל זה זול יותר מתביעת זכויות יוצרים שבדרך כלל מגיעה להיקף של 20,000 ש"ח לתמונה.

Wylio – חיפוש תמונות ברישיון גמיש ועריכה מהירה | בלוג הספריות 


ראו גם :

20 Free Stock Photo Sites for your Social Media Images

 

אתרי תמונות להורדה בחינם ללא זכויות יוצרים - IsraMedia

  
חיפוש תמונות חופשיות באתר הצלמים 500pX


קישור ישיר רב-מנוע לחיפוש תמונות חופשיות 


מקור וקרדיט : מעין אלכסנדר Ma'ayan AlexanderWellcome ImagesCredit: Wellcome Library, London 

במאגר יש גם מנוע חיפוש מתקדם
Thousands of years of visual culture made free through Wellcome Images

מנוע חיפוש מאוחד ואינטגרטיבי לאיתור חומרים נטולי זכויות יוצרים (  creative commons )


חמישה מאגרי תמונות חינמיים לחלוטיןתמונות הן מצרך נדיר בין אם למטרות מסחריות ובין אם סתם מתחשק לכם להעלות לפיד הפייסבוק או לאינסטגרם האישי שלכם תמונה נחמדה. מצאנו עבורכם מאגרי תמונות לגמרי חינמיים שתוכלו לעשות בהם שימוש....


  חיפוש תמונות ב- Compfight וב- PictureSandbox

מאת  ד"ר יפה אהרוני, הספרייה למדעי החיים ולרפואה 

בהמשך לסקירה על Wylio  ,מנוע לחיפוש תמונות ברישיון גמיש ועריכה מהירה כמנוע חיפוש מומלץ לתמונות לבלוגים. מנוע דומה שמשתמש אף הוא כמו Wylio ב- API של flickr  הוא Compfight
 .Compfight מאפשר את עידון תוצאות החיפוש על פי מספר קריטריונים כולל תמונות ברישיון הגמיש Creative Commons וחיפוש בטוח 
.
באתר יש הוראות למשתמש כיצד לתת  קרדיט וליחס את התמונה לבעליה אם נדרשים לעשות זאת במסגרת הרישיון הגמיש 
.
בתוצאות החיפוש בצד מוצגות גם תמונות רלוונטיות מאתר התמונות בתשלום shutterstock

מנוע חיפוש נוסף שמציג אף הוא תמונות מ- flickr אך במקביל גם תוצאות מ- Fotolia הוא PictureSandbox  בתוצאות מתוך flickr אפשר על ידי העברת העכבר על פני התמונה לקבל מידע מפורט על התמונה. לחיצה על התמונה תציג מידע נוסף ואופציות להורדת התמונה בגדלים שונים 
 .
ל- Compfight


פוסט קצר (באנגלית) על חיפוש תמונות ללא זכויות יוצרים.

Digital Literacy: Find Free (and Legal) Images for Your Classroomהמלצות למורים ואנשי חינוך  (2015) 

Compfight – Compfight provides a myriad of images that are licensed for use on blogs and other publications and research (not for profit). They have been screened by humans and tagged in useful ways. Be sure to click on “Creative Commons” in the left margin so you just see the free licensed material. (A few rows of stock photos for sale appear at the top of your search.)
Pixabay – An amazing collection of public domain images free to use and share.
Edupic – A repository of images for educators and students to use free, designed by a teacher.
Pics4Learning – Another free-images site designed specifically for use by teachers and students.
 חיפוש מתקדם בגוגל לאיתור תמונות נטולות זכויות יוצרים( לשימוש חופשי ) 


 קישור לחיפוש מתקדם בגוגל


מאגרי צילומים היסטוריים למורים ואנשי חינוך (עודכן , פברואר 2015 )


אוסף התצלומים הלאומי של מדינת ישראל - מרכז תמונות השייכות לממשלת ישראל. תמונות אשר צולמו קודם ל-25.5.1958 אינן מוגנות עוד בזכויות יוצרים. כאשר ידוע שם הצלם, ראוי לציין אותו בדף התמונה, לשמירת הזכויות המוסריות של הצלם.

קישור ישיר למנגנון החיפוש פיקיוויקי - מאגר התמונות החופשי של ישראל. כל התמונות מתווספות לוויקישיתוף, אך המאגר מאפשר העלאה פשוטה וחיפוש ממוקד בעברית.


אוסף תצלומים של ארץ-ישראל בין השנים 1898-1946 - האוסף, בן 7,500 תמונות, באיכות טובה, נמצא באתר ספרית הקונגרס האמריקאי. הצילומים בוצעו ע"י צלמי חנות הצילום של אריק ואדית מאטסון, שפעלה במושבה הגרמנית ירושלים (לכתבה באתר Ynet על האוסף).מאגר התמונות של ספריית אוניברסיטת הרווארד, ובו בין היתר אוסף גדול של תמונות מהארכיון הציוני.Flickr: The Commons - קישור למקבצים של תמונות נטולות הגבלות זכויות יוצרים, מאוספיהם של Smithsonian Institution, Library Of Congress, National Media Museum, National Galleries of Scotland ועוד מוזיאונים ומוסדות ממדינות שונות.


ויקישיתוף – Wikimedia Commons - מאגר מרכזי לצילומים, תרשימים, אנימציות, וידאו קליפים ומדיה מסוגים שונים המוצגים כולם תחת רישיונות חופשיים ואשר ניתנים לשימוש בכל אחד ממיזמי ויקימדיה. רבים מהפריטים בויקישיתוף חופשיים לשימוש גם מחוץ למיזמי ויקימדיה, אך לא כולם. עבור כל תמונה או פריט אחר בויקישיתוף מצוינים בפירוש תנאי השימוש וההרשאות.פליקר – Flickr – לחברי האתר יש אפשרות להגדיר תחת איזה רישיון הם מפרסמים יצירות, ואיך הם מאפשרים לאחרים להשתמש בהן. בטופס החיפוש המתקדם באתר, אפשר להגדיר חיפוש תמונות שמתפרסמות עם רישיון CC, ולפרט חיפוש תמונות לשימוש מסחרי או תמונות שמותר לעבד.


חצי מיליון תמונות מההיסטוריה של המזרח התיכון, בחינם!
האוסף הדיגיטלי מקיף כאלף שנים: החל במגילות, דרך מפות מאוירות ביד, מסמכים, מכתבים וציורים, ועד תמונות של אנשים, מבנים ונופים מרחבי המזרח התיכון, המפרץ הפרסי ועד למזרח אסיה.

 כלי עזר לחיפוש ויזואלי למורים ולתלמידים 

מאגר התיוגים בפליקר taggalaxy

כותבת אסתר דורון : " אתמול נחשפתי לכלי לחיפוש ויזואלי במאגרי תמונות ה- taggalaxy ע"י מורה לאנגלית שעובדת בכיתות של 1:1. היא הציגה לתלמידים משימת כתיבה, הבנויה על בחירה של תמונה מתוך ה- Flicker והדגימה את דרך החיפוש במנוע. החיפוש בנוי על תגיות של תמונות, שהוספו לתמונות של אנשים שהעלו את תמונותיהם לפליקר. ניתן לחפש עפ"י תגית בודדת, או על פי מספר תגיות והמנוע עצמו מציע מילים אסוציאטיביות הקשורות למילת החיפוש הראשונה.,

,"אני מוכרחה לציין שממש התלהבתי מהוויזואליות של מנוע החיפוש הזה. הוא נראה כמו גלובוס, והתמונות המצטרפות אליו בהתאם לתגיות, נופלות אחת אחרי השנייה ונאספות למרכז הגלובוס. בעת חיפוש התמונות, ניתן לסובב את הגלובוס לכל הכיוונים ולבחור בתמונה הרצויה. ניתן להגיע לעמוד ממנו אוחזרה התמונה כדי לראות מה כתב עליה הצלם והיכן צולמה. בהקשר זה התייחסה המורה גם לנושא של זכויות יוצרים.,
למאמר של אסתי דורוןחיפוש תמונות : כמה המלצות לסיכום

1.     בחודשים האחרונים השתפר מאד מנוע החיפוש של BING  לאיתור תמונות , הרלבנטיות של התוצאות לעתים גבוהה יותר מאשר גוגל ויאהו . הוא נעשה ידידותי יותר ובמסך החיפוש ניתן באופן ידידותי ואינטואיטיבי להפעיל מסננים כגון סוג התמונה , גודל וכדומה.

 1. מבחינת הרלבנטיות של התוצאות אפשר גם להשתמש במנוע החיפוש של יאהו לאיתור תמונות , היקף הכיסוי שלהם אולי פחות מקיף מאשר מנוע חיפוש התמונות של גוגל , אבל הם יודעים כיצד לשלב נכון  כל האינדקסים של מיליוני התמונות בפליקר


3.     כמידען העוסק לא מעט באיסוף מידע ויזואלי , אני ממליץ במיוחד על שימוש ברב-מנוע לאיתור תמונות . בעיקרון רב-מנוע מכסה בו-זמנית  תמונות וצילומים מכל מנועי החיפוש הגדולים כגון גוגל ויאהו . מנוע חיפוש יעיל לחיפוש משולב של תמונות הוא מנוע  ותיק בשם DOGPILE.

לרב-המנוע  DOGPILE  יש גם מנגנון יעיל לביצוע חיפוש מתקדם של תמונות המאפשר חיתוך ע"י גודל תמונה , צבעים וכדומה ( כמו במנוע החיפוש של גוגל ) .
יתרון נוסף של הרב-מנוע DOGPILE  הוא אותו מנגנון שיחזור של כל השאילתות הקודמות שנעשו על ידנו במהלך החיפוש .

4.     מבחינת היקף תוצאות חיפוש , כדאי לעתים להשתמש ברב- מנוע החיפוש Picsearch  אשר טווח הכיסוי שלו הוא עצום . אינדקס התמונות שלו מגיע ל3 מיליארד תמונות והתוצאות בהחלט רלבנטיות .


5.     מבחינת מנועי החיפוש  הייעודיים לאיתור תמונות בזמן אמיתי , לא מצאנו שום יתרון במנועים  המפורטים בסקירה. הם איטיים למדי , האינדקס שלהם מוגבל והיציבות שלהם מוגבלת.

      כאן עדיף להשתמש במנוע החיפוש  המתקדם של גוגל לתמונות עם יצירת חיתוכים מתאימים ( באופראטורים בוליאניים של AND ) ,


לדוגמא :בשנתיים האחרונות יש התפתחות משמעותית בהיקף התמונות ברשת החברתית היזואלית פינטרסט.

היקף התמונות הכולל שם מגיע ל50 מיליארד תמונות מסוגים שונים , רובן מאורגנות עפ"י לוחות השראה ונושאים .

חלק ב' : מאגרי תמונות וצילומים בתחומי דעת שונים 

פליקר

במאגרי המידע של פליקר יש כיום מעל 6 מיליארד תמונות וכל יום מועלות לשם כ4 וחצי מיליון תמונות. לכל התמונות בפליקר יש מזהה דיגיטאלי קבוע והן מאוחסנות כמסד נתונים . 


פליקר מהווה עבור צלמים רבים מכל העולם אמצעי נהדר לשימור הפורמטים בגודלם המקורי וללא הגבלה. האתר אמין והממשק פשוט לתפעול. פליקר אינה רק מערכת לאחסון תמונות, אלא גם רשת חברתית לכל דבר, בה ניתן לשתף אלבומים בנושאים שונים ולפתוח קבוצות דיון 
.
 כל תמונה המועלה לשרת של פליקר ניתנת לתיוג, ולא אחת מגזינים ואתרים שונים מכל העולם נעזרים במנוע החיפוש המובנה בו על מנת לרכוש או לבקש תמונות יחודיות מהמשתמשים עצמם.

איתור תמונות מסוג Creative Commons בפליקר

היכנסו לאתר של פליקר בכתובת והקלידו נושא חיפוש אל תוך השדה (שנמצא למעלה מימין). מיד תקבלו מיליוני תוצאות. נהדר. כעת לחצו על האפשרות advanced search שמופיעה לצד שדה החיפוש בעמוד התוצאות. אם תגללו את העמוד מטה תמצאו אפשרויות חיפוש תחת Creative Commons.
האפשרות הראשונה לסימון היא “חיפוש רק תחת תוכן ברישיון Creative Commons” סמנו את האפשרות הזו כדי לבחור בצורה ממוקדת יותר משתי האפשרויות האחרות: מצא תוכן לשימוש מסחרי; מצא תוכן שניתן לשנות, להתאים או לבנות עליו. תוכלו לבחור בשתי האפשרויות, רק באחת מהן או באף אחת מהן.
אם תחפשו רק תמונות ברישיון שימוש של CC תקבלו הרבה מאוד תוצאות אבל רק בחלק מהתמונות ניתן לעשות שימוש מסחרי. אם אתם יודעים שהמטרה היא לשימוש מסחרי (מצגת מכירה, קטלוגים, אתרי חברה וכדומה) דאגו לסמן מראש שאתם מחפשים תמונות המופצות תחת רישיון מסחרי

.
 מנועי חיפוש יעילים לחיפוש תמונות באתר Flickr
  
באתר Flickr הולכים ומצטברים כל שבוע מיליוני צילומים ותמונות היכולים לשמש אתכם למטרות שונות  ומגוונות של ניהול תוכן , במיוחד במה שקשור להשגת תמונות ללא שעבוד של זכויות יוצרים ((Creative Commons. אפשר, כמובן , לחפש באתר  Flickr תמונות בצורה ישירה, אך יש דרך טובה יותר לחפש ולסרוק תמונות שם וזאת באמצעות מנוע חיפוש ייעודי בשם Compfight . היתרונות שלו הוא תצוגת התוצאות הנוחה מאד והאפשרות לסנן עפ"י תמונות ללא שעבוד לזכויות יוצרים ((Creative Commons . ניתן גם לקבוע רמת סינון עפ"י תגיות במהלך החיפוש. רבים מעמיתנו בעולם ניהול התוכן בעולם מעדיפים את Compfight על פני חיפוש ישיר Flickr

·         מנוע חיפוש מתקדם אחר לחיפוש יעיל בפליקר הוא liteflick המאפשר חיפוש ע"י פרמטרים שונים וסינון מהיר .
·         ראה גם :

5 Great Flickr Search Engines


מתוכם מומלץ במיוחד  לאיתור תמונות נטולות זכויות יוצר בפליקר: FlickrStorm

5 Best Search Engines to Search Photos on Flickr


מאגר התמונות של  LIFE  הועלה לגוגל 

ארכיון התמונות הענקי של המגזין המכובד, שמכיל בערך 10 מליון צילומים, למעשה נותר ללא שימוש. כל זאת עד שהבעלים של "לייף", תאגיד "טיים" (Time), החליט לשתף פעולה עם גוגל ולהעלות אותו בהדרגה לרשת, זמין לסריקה וחיפוש ללא הגבלה.נכון לעכשיו רק כ-20% מן המאגר של "לייף" נמצא בגוגל. בגוגל מבטיחים שתוך מספר חודשים הם יסרקו את 8 המליון הנותרים.
כתובת:

Britannica Image Quest


ואם במאגרי תמונות עסקינן אז חשוב לציין את מאגר התמונות החדש של אנציקלופדיית בריטניקה , Britannica Image Quest. מאגר אדיר זה מכיל 2 מיליון תמונות איכותיות אשר שימשו את אנציקלופדיית בריטניקה במשך שנים . התמונות האיכותיות ניתנות לשימוש חינוכי , אבל לא לשימושי מסחרי .
פיקיווקי הנו מאגר של תצלומים איכותיים בנושאים הקשורים בישראל ובחברה הישראלית בעבר ובהווה.
פיקיוויקי הוא מאגר שיתופי לתמונות ולמדיה דיגיטלית בנושאי היסטוריה, גיאוגרפיה, טבע וחברה במדינת ישראל ובארץ ישראל. האתר הנו פרי יוזמה ושיתוף פעולה בין איגוד האינטרנט הישראלי, המרכז לטכנולוגיה חינוכית (מט"ח) ועמותת ויקימדיה ישראל.
מקור התוכן והתמונות באתר הוא בציבור הגולשים, המזינים אליו תמונות ותכנים באמצעות מנגנון שהאתר מעמיד לרשותם. המאגר משמש כמשאב ציבורי, העומד לרשות הציבור ולשימושו החופשי ובחינם, בכפוף לתנאי השימוש המתפרסמים באתר.
הממשק העברי, שפותח במיוחד עבור מאגר פיקיוויקי, מאפשר להעלות תמונות למאגר ולקטלג אותן בצורה קלה ומובנת לכל. התמונות עצמן מאוחסנות על השרתים של אתר וויקישיתוף (
Wikicommons).

האתר מספק לגולשים מערכת ניהול תוכן קלה לתפעול לצורך העלאת תמונות ושמירתן.
 
יתרונותיו הגדולים של המאגר ביחס לתצלומים וקבצי מדיה רבים אחרים בווב המתעדים את מדינת ישראל וארץ ישראל הם:

א. שימוש במסגרת רישיון גמיש של זכויות יוצרים

ב. החומר מאורגן בצורה שמאפשרת את אחזורו בקלות תוך שימוש בשיטות מיון וקטלוג מתקדמות

ההבדל בין "פיקיוויקי" לאתרים אחרים – הרעיון הוא שהתמונות מוצעות ברישיון חופשי, כלומר אפשר להוריד אותן ולהשתמש בהן לצרכים שונים ומגוונים בהגבלות מינימליות (בד"כ רק מתן קרדיט ליוצר המקורי).


מאגר התמונות של המורשת ההיסטורית האמריקאית , ספריית הקונגרס

 
לא גדול מדי אבל יעיל מאד לאיתור תמונות לתלמידים ולמורים בתחומי הטבע
 

PHOTOSIG

ראשית, מדובר בקהילת צלמים המתמקדת בשיפור טכניקות במתן ביקורת ודיון. אתר מבוסס פורום ומצויים בו מאמרים רבים בנושאים מגוונים. משתמש בסיסי יכול להעלות תמונה אחת כל 72 שעות, ועל פי שיטת ניקוד אותה צובר המשתמש, הוא עשוי לקצר את זמן העלאת התמונות שלו. האתר מדרבן את משתמשיו לכתוב ביקורות על תמונות המועלות לאתר ובכך להרוויח ניקוד.
 


שירות אחסון תמונות של גוגל.  אפשרות מיון התמונות לפי תגיות, סיווג את התמונות באלבומים. עד נפח של 1GB בחינם.
התהליך הוא כזה:
מורידים אל המחשב האישי את תוכנת
Picasa, אשר בה קולטים את התמונות מהמצלמה הדיגיטלית, מהתקליטור שקיבלנו בחנות הצילום, מהסורק, או מהתיקייה במחשב שלנו.
התוכנה יודעת לארגן את התמונות בתיקיות, ומאפשרת לצרף לתיקייה פרטים כמו שם, תאריך, מקום הצילום ופרטים טקסטואליים נוספים.  מכאן ניגשים לאתר PicasaWeb.


שימוש בפיקסה ככלי מחקר חזותי ודרך שילובו בהוראת האמנות
נעמי הופמן

"בתחילת שנת הלימודים הנוכחית יידעה אותי עמיתתי לעבודה, האמנית והמרצה לאמנות מיכל איתיאל-סנדלר, על השימוש שהיא עושה ב-
Picasa, מאגר תמונות שיתופי מקוון, לצורכי הוראה. מיכל השתמשה בשנה שעברה ב-Picasa בשני קורסים שלימדה: "חג וחגיגה באמנות" ו"אמנות ילדית וטיפוחה". בכל אחד מהקורסים הנחתה מיכל את הסטודנטים להכניס לאתר תצלומים רלוונטיים לקורס. במהלך השנה הנוכחית הרחבנו מיכל ואני את השימוש בכלי זה לקורסים נוספים, והעשרנו את דרכי השימוש בו."


מאגרי תמונות בתחומי האמנות והתרבות 


Europeana – אוסף של מיליוני פריטים דיגיטליים מתוך המוזיאונים המובילים בעולם

ד"ר גלוריה המרשלג, הספרייה למדעי החברה ולניהול

Europeana היא רשת תמאטית – פרויקט מיוחד של ספרייה דיגיטלית - המקשר בין 4 מיליון פריטים דגיטליים: תמונות, טקסטים, מוסיקה ווידיאו. הרשת הוקמה ביוזמת ה- European Commission.
חלק מהפריטים מפורסמים, אחרים הם אוצרות חבויים מאירופה, מתוך מוזיאונים וגלריות, ארכיונים, ספריות ואוספים אודיו-ויזואליים .

בין הארגונים המשתתפים בפרויקט נמצאים: הספרייה הבריטית, מוזיאון Rijksmuseum באמסטרדם ומוזיאון ה-Louvre.

מאגר אוצרות האמנות והתרבות העתיקה
 
ארה"ב : מוזיאונים לאמנות
 

מאגר  ARTstor

ARTNET
 
NGA images – אוסף תמונות חדש בגישה חופשית של  
National Gallery of Art

האוסף כולל למעלה מ- 20000 תמונות בגישה פתוחה חופשיים להורדה ולשימוש.
אפשר לחפש באוסף ואפשר גם לדפדף בו. החיפוש המתקדם מאפשר לחפש על פי שם אומן ומלים מהכותר ולהגביל לשנים ולפריטים שניתן להוריד אותם בגישה פתוחה

Atlas – מאגר תמונות של מוזיאון הלובר – עכשיו גם באנגלית

מאת ד"ר  יפה אהרוני, הספרייה למדעי החיים ולרפואה
Atlas הוא מאגר שכולל את כל העבודות המוצגות במוזיאון הלובר, כ- 30000 פריטים. המאגר זמין חופשי לכול, עכשיו גם בשפה האנגלית. המאגר כולל הסברים על העבודות השונות המוצגות במוזיאון בעריכת אוצרי המוזיאון.
אפשר לערוך במאגר חיפוש בסיסי או מתקדם על פי מספר שדות: קטגוריה, אמן, כותר, מספר אינוונטר, חומר וטכניקה ומחלקה .. אפשר לדפדף על פי מחלקה , חדר ורכישות אחרונות על פי מחלקה.

CLAROS – כאשר האמנות פוגשת את הווב הסמנטי

מאת ד"ר  יפה אהרוני, הספרייה למדעי החיים ולרפואה
CLAROS שהושק ב- 17 במאי 2011 הוא מאגר אמנות שמאגד בתוכו אוספים רבים בארכיאולוגיה ואמנות ממוזיאונים ואוניברסיטאות. כולל למעלה מ-2 מיליון רשומות ותמונות ומהווה כלי מחקרי חשוב בתחום. . אבל כפי שמעידים עליו הוא הרבה מעבר ל"עוד מאגר רגיל" – CLAROS is far more active and dynamic, datacentre more than database, and an important new research capability

כל זה התאפשר בזכות הווב הסמנטי וטכנולוגיות מתקדמות שאפשרו אינטראופרביליות בין המאגרים תוך שימוש באונטולוגיה CIDOC CRM, ונגישות למאגרים ואפשרות חיפוש על פי טקסט או תמונה מה שמאפשר את חצית מגבלות השפה. הפרויקט הוא פרי של שיתוף פעולה במישור הבינלאומי ומובילה אותו אוניברסיטת אוקספורד.


CAMIO® — OCLC's Catalog of Art Museum Images Online — is a growing online collection documenting works of art from around the world, representing the collections of prominent museums. CAMIO highlights the creative output of cultures around the world, from prehistoric to contemporary times, and covering the complete range of expressive forms.
CAMIO includes ...מאגר התמונות ההיסטורי של The Associated PressAccuNet/AP Multimedia Archive


מאגר מידע בתשלום של סוכנות AP כולל מאות אלפי תמונות של צלמי חדשות של סוכנות החדשות שצולמו מאז  1848 .  אין כמעט ספריות בארץ שמנויות על מאגר חשוב זה , אך כמה עיתונים גדולים בארץ מנויים על  המאגר . 

בארה"ב מנויים על המאגר ספריות ציבוריות וספריות בתי ספר רבות. מבחינה זו , התלמידים והמורים במערכת החינוך בארץ מוגבלים ביכולתם לנצל תמונות היסטוריות כמקור ראשוני להעשרת ההוראה.
 
Newspaper Photos (AccuNet/AP Photo Archive)
Hundreds of thousands of news photos provided by the Associated Press, with approximately 800 added daily.AP Images Collection - EBSCO Publishing

 מאגר הצילומים המצטבר של סוכנות החדשות AP  הוא מקיף ביותר מבחינת חדשות והיסטוריה של החדשות.
הגישה היא רק למנויים , יש כמה ספריות אקדמאיות בישראל המחזיקות את המאגר המקיף הזה של EBSCOמאגרים ייחודיים של תמונות


 • TimeLife Pictures: Powered by Getty Images. A fascinating collection of photos and images included in both Time and Life magazines.

 • National Geographic Photography Collection: Includes photo galleries from this acclaimed magazine, gorgeous wallpapers, photo of the day, and more.

 • JSC Digital Image Collection: From the site: "This collection of more than 9000 NASA press release photos spans the American manned space program, from the Mercury program to the STS-79 Shuttle mission."

 • NYPL Digital Gallery: The New York Public Library's collection of free digital images. "NYPL Digital Gallery provides access to over 337,000 images digitized from primary sources and printed rarities in the collections of The New York Public Library, including illuminated manuscripts, historical maps, vintage posters, rare prints and photographs, illustrated books, printed ephemera, and more." חידושים בתחומי מאגרי המידע באמנות , יוני 2013 

במהלך שנת 2013  חלו כמה התפתחויות משמעותיות בתחום הנגישות והזמינות של מאגרי מידע דיגיטאליים באינטרנט . ניתן להוריד את קבצי הציורים הדיגיטאליים ולהשתמש בהם באופן חופשי. מנוע החיפוש של U.S. National Gallery of Art הוא משוכלל ומתקדם ומאפשר איתור ציורים ועבודות אמנות עפ"י מילות מפתח ומילות חיפוש .

ניתן לבצע תוך כדי החיפוש , מיון מוקדם של סוג הציור עפ"י זרם/אסכולה אמנותית .


הקשה על זכוכית המגדלת (magnifying glass ) מאפשרת להגדיל את התמונה ( זכוכית המגדלת נמצאת בחלק התחתון של קובץ הציור)  מנוע החיפוש של גוגל הצמוד למאגר האמנות הענקי הזה מראה בטבלת החיפוש הנגללת את כל המונחים או ביטוי החיפוש הרלבנטיים לשאילתא .הנה קפיצה חטופה למגרש המשחקים במאה ה-16, באמצעות מוזיאון האמנות בווינה והציור של ברויגל "משחקי ילדים".

שיפורים במנוע החיפוש של המוזיאון הבריטי

המוזיאון הבריטי הכניס בשנה האחרונה שיפורים ניכרים במנוע החיפוש שלו המאפשר חיפוש מדוייק ומתקדם של מאות אלפי עבודות אמנות המאוחסנות במוזיאון האמנות .
מאגר מידע  משמעותי אודות אמנות עכשווית אשר עבר מהפך באפשרויות החיפוש שלו הוא מאגר המידע של גלריית saatchionline בלונדון אשר מקיף היום יותר מחצי מיליון פריטי אמנות מרהיבים .
לוח השראה מתעדכן בתחומי האמנות 


התפתחות נוספת הקשורה לזמינות של ציורים באה לידי ביטוי בלוחות השראה של PINTEREST  בהם מתוייגים אלפי עבודות אמנות וציורים . הנה לדוגמא , לוח השראה מתעדכן לאמנות ( קרוב ל6000 עבודות אמנות וציורים מכל הזרמים) השואב את האוספים ישירות מתוך 2000 לוחות השראה מגוונים בתחומי האמנות ומציג את גלריית הציורים בצורה מתעדכנת. ניתן להיות מנוי ( באופן חופשי ללא תשלום) על לוח השראה זה באינטרנט . 

הכל ויזואלי - גם החיפוש: כלי החיפוש הויזואלי החדש של פינטרסט

עפינטרסט השיקה בתחילת החודש (8.11.15) כלי חיפוש ויזואלי חדש
כלי חיפוש זה מאפשר לסמן תמונה או חלק ממנה, ולקבל תמונות דומות מבחינה ויזואלית, וכן מידע נוסף על הקטע המסומן, כמו איך הוא נקרא והיכן ניתן למצוא אותו ב"חיים האמיתיים". ניתן לסנן עוד את תוצאות החיפוש לפי נושאים המופיעים לצד התמונה לאחר סימונה. כלי זה מאפשר למעשה לחפש דברים שאנו אפילו לא יודעים איך קוראים להם, באמצעות מראם בלבד. כלי החיפוש קיים גם באפליקציה של פינטרסט לטלפונים ניידים.
הכפתור המיוחד מופיע בצד הימני עליון של התמונה ונותן לכם את האופציה לסמן רק חלק מסוים מתוך התמונה ולאחר מכן לבצע עליו חיפוש גרפי כפי שמודגם בסרטון. לאחר שיופיעו התוצאות למטה, תוכלו לצמצם אפילו עוד יותר את החיפוש לפי נושא מסוים וכך להגיע לפריט הספציפי אותו חיפשתם, לדעת איך קוראים לו ואיפה בדיוק הוא מיוצר.

אופן החיפוש הויזואלי כולל סרטון הדגמה מוצג כאן.
למידע נוסף על פינטרסט קראו כאן.

מקורמאגרי תמונות בתחומי הרפואה , הביולוגיה ומדעי החיים 

מאגר התמונות החדש של NCBI ושילובו ב-Pubmed

 ד"ר יפה אהרוני, הספרייה למדעי החיים ולרפואה
NCBI השיקה לאחרונה את מאגר התמונות שלה. המאגר כולל נכון לאוקטובר 2010 , כפי שמצוין באתר, 3 מיליון תמונות ואובייקטים גרפיים מתוך המאמרים החופשיים בטקסט מלא של Pubmed Central.

SpringerImages – מאגר חדש של Springer – גישה לחומר מדעי חשוב – תמונות , טבלאות וגרפים..

מאת ד"ר יפה אהרוני, הספרייה למדעי החיים ולרפואה


SprinerImages הוא מאגר גדל והולך של תמונות מתחום המדעים. חלק גדול מהתמונות הם מתחומי הרפואה, מדעי החיים וכימיה. נכון להיום האוסף כולל למעלה מ- 1.5 מיליון פריטים – תמונות גרפים, היסטוגרמות וטבלאות. האוסף כולל תמונות מכתבי העת והספרים של Springer, כולל גם תמונות קליניות מאוסף Images.MD וגם מתכנים בגישה פתוחה. המאגר עצמו מתעדכן על בסיס יומי.

כל אחד יכול לפתוח חשבון ולחפש ללא תשלום בתכנים החופשיים שבמאגר. הגישה לאוסף המלא מחייבת מנוי. אפשר להשתמש בתמונות למטרות לא מסחריות כולל שילובן במצגות ובקובצי PDF .

בדף הראשי, בצד שמאל, יש פירוט של התפלגות התמונות על פי קטגוריות נושאיות, כולל התמונות החופשיות. בכל אחת מהקטגוריות אפשר לדפדף ולחפש. על פי מה שמוצהר באתר, החיפוש מתבצע גם בטקסט המלא המתייחס לתמונה, ובכך מושגת רמת גבוהה של רלוונטיות. למשתמש אפשרות לבחור את אופן החיפוש – בטקסט המלא או רק ב- caption של התמונה.

בתוצאות החיפוש מקבלים מידע על המקור ממנו נלקחה התמונה וקישור לטקסט המלא, תמונות נוספות באותו מקור, מידע קצר על התמונה, וזכויות היוצרים שחלים עליה. יש אפשרות לשמור את המידע ולשתפו באתרי סימניות חברתיים כגון : .citeulike
אפשר ליצור קבוצות תמונות "image sets" על פי בחירתו של המשתמש. קיימת אפשרות להתעדכן באמצעות RSS.

MolecularMovies.org – פורטל להמחשה ויזואלית של התא ומולקולות

מאת יפה אהרוני, הספרייה למדעי החיים ולרפואה

MolecularMovies.org הוא פורטל אנימציות של התא ומולקולות. הפורטל כולל אנימציות במגוון נושאים כגון: מודל תלת מימדי של מנגנון חלוקת התא, שלבים מוקדמים של התפתחות העובר, כיצד נוצר האינסולין באופן נורמלי בגוף, וכיצד ייצור זה נהרס במחלת הסוכרת ועוד.

הפורטל כולל גם אוסף מדריכים מקוריים כיצד לבנות אנימציות תלת מימדיות .
באופן זה MolecularMovies.org יכול להוות מקור טוב למרצים וחוקרים במדעי החיים. 


  עוד מאגרי תמונות ללא תשלום ( חינם) 

·         Free Photos Bank -   מאגר תמונות חינם רחב היקף לשימוש בחינם עם מתן קרדיט לאתר. קישור לתנאי השימוש המפורטים נמצא בסוף כל דף.
·     Free Digital Photos -   מאגר תמונות חינם מורחב. במאגר זה יש שני סוגי רשיונות לשימוש בתמונות - רגיל שגם הוא נחלק לשניים: רגיל חינם - שימוש בתמונה עם קרדיט ורגיל שנרכש - שימוש בתמונה לאחר רכישה ללא קרדיט. האפשרות השניה היא רישיון מורחב עבור מכירת מוצרים הנושאים את התמונות. בכל מקרה יש לקרוא את תנאי השימוש, נראה מסובך, אבל מסודר טוב וקריא.
·        Freerange -    מאגר תמונות חינם גדול עם תמונות ברזולוציה גבוהה.
·         Image*After - מאגר תמונות לשימוש פרטי או מסחרי.
·         Pixel Perfect Digital - מאגר תמונות עם אלפי תמונות מעניינות, מסודר בצורה נחמדה לניווט.
·         Free Pictures Online -  מאגר תמונות רחב היקף עם תמונות להורדה בשימוש פרטי או מסחרי חופשי. לפי תנאי השימוש באתר, מתן קרדיט אינו חובה.
·         Morguefile - במאגר תמונות זה יש מנוע חיפוש מתקדם שיאפשר לכם למצוא תמונות בצורה קלה ובניווט מהיר.מאגרי תמונות   Stock

חיפוש תמונות לשימוש באתרי אינטרנט יכול להיות ממושך ומעייף, יש הרבה מאוד אתרי תמונות בהם יש לחפש והמעבר בין כולם מסרבל את העבודה 
.
אתר יעיל מאוד מרכז בתוכו אינדקס של הרבה מאוד תמונות סטוק  ( מאגרי תמונות בתשלום ) ממגגון אתרי תמונות ובכך מאפשר לנו נקודה יחידה לאיתור תמונות סטוק ממגוון אתרים.

יש לא מעט אתרים שנקראים image bank  שבהם ניתן לרכוש תמונות לאתר.
לא כדאי  לקבל תביעה על שימוש בתמונות ולכן עדיף לרכוש, לקבל רישיון ולהשתמש.
שני מאגרי STOCK מומלצים בעיקר בשל מחירם הנמוך  :

http://www.dreamstime.com
 המלצה : עורך התחקיר המידעני הנוכחי משתמש בקביעות במאגר תמונות הSTOCK של פוטוליה הן בגלל המחיר הנמוך והן  לאור איכות הצילומים.

 

PicFindr

מנוע חיפוש משולב לאיתור תמונות STOCK

 

מאגרי  stockנוספים:

Getty Images

Getty Images Search - They are famous for those unique stock photos you find on magazines, newspapers and corporate new blogs worldwide. Browse through their huge collection and find unique images not indexed by other search engines. In the multiple options, select only Editorial Images (All Editorial, All time). You can also sort by Horizontal or Vertical. Register to get price quote. Test.


Getty Images: Stock Photos, Royalty-Free Images, Video Footage .

Corbis

Corbis is another popular huge database that provides stock Images. You can search through Rights Managed, Royalty-Free images.

התמונות במאגר הSTOCK  של גטי אימג'ס מאד מאד יקרות !!

 בעיית איתור התמונות בפייסבוק הגודל היחסי של מאגרי התמונות במרחב האינטרנט , החלק של תמונות בפייסבוק הוא הגדול ביותר מצד אחד אבל מלאכת איתור תמונות בחיפוש בפייסבוק היא מאד לא יעילה . 

עד כאן סקירת המידע . היא תמשיך להתעדכן גם בהמשך ....53 תגובות:

 1. תודה רבה על הסקירה המקיפה, כתמיד לומדת הרבה ממך :) אשמח אם תיצור בעתיד סקירה על תמונות ומידע הניתן לשימוש במסגרת רשיון CC
  תודה רבה לימור

  השבמחק
 2. סקירה ממש מקיפה ומצוינת, תודה רבה!

  השבמחק
 3. אומנם באפליקציה של Instagram יש רק 2 דרכי חיפוש : לפי תג (Tags) או משתמש, אבל אינסטגרם מאפשר למתכנתים לפתח אתרים או אפליקציות שמבוססים על שיטות חיפוש נוספות.
  אחת השיטות היא חיפוש תמונות באינסטגרם לפי מיקום.
  ישנם מספר אתרים שמאפשרים חיפוש לפי מיקום וגם אני פיתחתי אתר שמבוסס על שיטה זו. למי שמעונין: whatsalp.com/my-location.html

  השבמחק
 4. Good Day I Am So Happy I Found Your Website, I
  Found You By Mistake, While I Was Searching On Aol For
  Something Else, Anyhow I Am Here Now And Would Just Like To Say Many Thanks For
  A Remarkable Post And An All Round Entertaining Blog
  I Don’t Have Time To Read It, All At The Moment But I Have BookMarked It
  And Also Added In Your RSS Feeds, So When I Have Time I Will Be Back To Read More,
  Please Do Keep Up The Fantastic Job. You can also check; error 126

  השבמחק
 5. האם יש מדריכים לקידום אתרים ושייוק על ידי תמונות ?

  השבמחק
 6. תגובה זו הוסרה על ידי מנהל המערכת.

  השבמחק
 7. היי אשמח לעוד מדריכים בנושא הזה תודה
  https://he.mypen.net/Technology/157380

  השבמחק
 8. אתר עם טיפים הנושא קידום אתרים בגוגל
  קידום אתרים בגוגל

  השבמחק
 9. תודה רבה עזר לי מאוד

  השבמחק
 10. סקירה מעולה! תודה רבה רבה

  השבמחק
 11. מאמר מעולה! תודה, עזר לי מאוד

  השבמחק
 12. Wapquick offers you pleasurable moments by providing you with latest music, TV series, videos, images, and Android games.

  השבמחק
 13. I am sure that this is going to help a lot of individuals. Keep up the good work. It is highly convincing and I enjoyed going through the entire blog. Cheers! e400 bus timings

  השבמחק
 14. This is such a great resource that you are providing and you give it away for free. I love seeing blog that understand the value of providing a quality resource for free.
  SWOT analysis Airbnb

  השבמחק
 15. I was able to clear a couple of doubts, for which I’m deeply thankful. It is rare that you come across such an insightful work. A big thumbs up from my side.

  השבמחק
 16. Toxicwap has an official website. It is this website you can access and enjoy all the features the platform offers. You can’t be a visitor to this wonderful wap site. And still, find it difficult to download updated TV Series movies to your mobile device. There are lots of amazing features that make it more outstanding than any other wap site you can think of...............................................................................................................Read More HERE
  https://www.tecteem.com/toxicwap-download-free-tv-series-musics-movies-games-videos-toxicwap-com/

  השבמחק
 17. מאמר אינפורמטיבי ומפורט תודה.
  תוכלו גם לפרסם מאמר שמדבר על הדפסת תמונות על עץ בהתאמה אישית?

  השבמחק
 18. I know this is one of the most meaningful information for me. And I'm animated reading your article. But it's a good thing, the website is perfect; the articles are great. Thanks for the tone of tangible and possible help.
  freelancers

  השבמחק
 19. יפה. תוכלו לעשות מאמר על הדפסה על עץ מחיר זול יחסית? תודה

  השבמחק
 20. GoMoviesHD is the new GoMovies123 where you can watch free movies online

  and also download your favorite movies to watch offline.

  השבמחק
 21. I have been on the internet lately, looking for something to read and that is how I came across your site and saw this article of yours. So, I decided to see what it says and I find out that it is so amazing. You really did a great work in on your site and the articles you posted on it. You really take your time in posting this article or and they are clearly detailed. Once again, you are good at article writing and I will be coming back to view more article updates on your site.

  השבמחק
 22. Waphan
  is an online web portal that grant users access to download
  free java games, mp3 music, photos, videos, and mobile app
  from the waptrick website.

  השבמחק
 23. On the contrary, O2tvseries is more than just a free tv-series download site. Where you can download free complete seasonal movies or tv series season film. The platform also integrates a free movie download extension.

  השבמחק
 24. I have been on the internet lately, looking for something to read and that is how I came across your site and saw this article of yours. So, I decided to see what it says and I find out that it is so amazing. You really did a great work in on your site and the articles you posted on it. You really take your time in posting this article or and they are clearly detailed. Once again, you are good at article writing and I will be coming back to view more article updates on your site. https://mstwotoes.com/fzmovies-net-hollywood-and-bollywood-movies-free-download-fzmovies-net-download/

  השבמחק
 25. Young people need to recognize that quality is a matter of right. It's not privilege and it's not a favour by those who provide services or sell goods to them,

  השבמחק
 26. GetFLV Pro Crack is a completely incorporated suite of effective resources to get, handle, convert, restoration in addition to play FLV online video documents.
  Fine Crack
  Pro Crack Mac
  Sketch Crack Free

  השבמחק
 27. Slime Rancher Crack macOS X DMG Full Version Free Download Slime Rancher 1.4.3 Crack Mac is the story of Beatrix LeBeau, a brave young farmer who finds herself a thousand light-years from Earth in Far, Far, where she tries to make a living fighting slime. Each day will present new challenges and dangerous open doors
  Fine Crack
  dead-cells-crack-key
  slime-rancher-crack-free

  השבמחק
 28. It’s really a nice and useful
  piece of information
  . I’m satisfied
  that you just shared this helpful information with us.
  Please stay us informed like this. Thank you for
  sharing.

  השבמחק
 29. Is your Yahoo Mail Not Working? Resolve the Issue Now!

  Like any other email client, Yahoo Mail is also prone to some technical glitches. One of these glitches leads to Yahoo Mail not working error. But you can resolve this issue by adopting some effective methods. Before that, make sure your Yahoo Mail server is not down and you have good internet connectivity. Once done, update your browser and clear browser history data. If your browser is still incompatible with your Yahoo Mail, try using another browser. If using a different browser could not fix the issue, try signing out and signing in again to your Yahoo Mail account. If the problem persists, contact Yahoo Mail Customer Support service.

  השבמחק
 30. HBO Max is a streaming app that combines all of HBO with even more must-see TV series, blockbuster movies, and exclusive Max Originals.
  https://www.kikguru.com/roku-hbo-max-how-to-get-hbo-max-on-roku/

  השבמחק
 31. On the contrary, whenever it’s the month of November shopaholic people are actually exciting because of the season after thanksgiving which is known as Black Friday.

  השבמחק
 32. I will be enjoy Next Stop Christmas with my friends in the Cinema this year.

  השבמחק
 33. I must say I'm really impressed by the nice write-up you have here. You actually did a great job, unlike most bloggers I've seen on the internet talking about this particular topic. Just reading the first few paragraphs, I was already locked in the content. Bravo and keep up the good work.

  Here is a site where you can download and stream movies free.

  השבמחק
 34. Dicsinnovatives in Delhi is one of the most reputed institution offering specialized digital marketing course in pitampura, Delhi. with 100% Placement ; Digital marketing institute in pitampura, Join now dicsinnovatives EMI Available. Enroll Now. Training.100+ Hiring Partners. Expert-Led Online Course. Industry Expert Faculty

  השבמחק
 35. How to Sync Gmail on iPhone and Computer? | ContactforService
  If you want to know about the steps for how to sync Gmail on iPhone and computer then start by opening native Gmail app and at the upper-right corner of Gmail app, click on three lines menu icon. Scroll down to the page and click to add account. Choose Google as the account type and then click to OK. Choose existing to smoothly sync with an existing Gmail account. Lastly, you need to enter the Gmail address and password in the requested fields to successfully complete the Gmail account setup process.

  השבמחק
 36. Can’t Sign into Yahoo Mail on Android | ContactforService
  There are times when users encounter with the issue of can’t sign into Yahoo mail on Android device. if you are dealing with the one then check out the steps to log into Yahoo mail. To do that, open Yahoo mail app. if you are not signed into mail account then you will see the sign-in page. Click on sign in with Yahoo. Here, type Yahoo username, mobile number, and email linked with the account and click next. Enter password and tap to next. After sometime, you will be signed in and users can smoothly access the inbox.

  השבמחק
 37. How to Troubleshoot Yahoo Mail Unsubscribe Not Working Issue?
  While dealing with the issue of Yahoo mail unsubscribe not working issue then to deal with it, you need to use Yahoo in-built unsubscriber. Start by logging into mail on desktop computer and proceed to mails on right corner. In your mailbox, proceed till users find the subscriptions. If you don’t then you need to find hide and show button underneath trash and tap to show and select subscriptions. In the next screen, users need to find active and unsubscriptions. Under active, you will find the active email subscriptions and under subscribed then you need to find out the latter. Lastly, under each subscription then users need to find an unsubscribe button. When one click, you can successfully opt out for any subscription. Once subscribed then subscriptions are moved to unsubscribed folder.

  השבמחק
 38. How to Sync Gmail on All Devices?
  If you are dealing with a query about how to sync Gmail on all devices, then your first step should be to update the Gmail application. It is advisable to keep it free from bugs and resolve the issue. To know about the steps to deal with the sync Gmail on all devices then, you need to update the Gmail application. To do that, launch the Play store and click on the search bar and then search for Gmail. Lastly, tap on it. If you see the update button, then click to get the latest version available for your Gmail application.

  השבמחק

חיפוש מתקדם באתר מלחמת יום הכיפורים של משרד הבטחון – מנקודת מבט מידענית

  לציון יום השנה ה-50 למלחמת יום הכיפורים שיחול בחודש אוקטובר השנה השיק   לאחרונה ארכיון צה"ל במשרד הביטחון אתר אינטרנט גדול ומקיף, ובו...