חפש בבלוג זה

יום שלישי, 7 בפברואר 2023

התנסות במנועי חיפוש מבוססי בינה מלאכותית, ינואר 2023

 

 כולם מדברים בשבועות האחרונים על מנוע החיפוש BING  של חברת מיקרוסופט הנערך לשלב בינה מלאכותית של היישום chatgpt  , אבל את "ההצגה גנב " כבר מזה חודש ימים מנוע החיפוש You.com. הם שילבו בהצלחה (יחסית)  מנגנון של בינה מלאכותית.

בשנת 2020, ד"ר ריצ'רד סוצ'ר עזב את תפקידו כמדען הראשי של חברת  Salesforce כדי להמשיך את שאיפתו ארוכת השנים לבנות מנוע חיפוש, שהוא קרא לו you.com

 מנוע החיפוש You.com  מנסה משהו אחר: מנוע חיפוש שבנוי סביב מיון והשוואה של תוצאות והצגתם בצורת קטגוריות. השירות שלו נוטש את רשימת הקישורים הליניארית שמצויה ברוב מנועי החיפוש הכלליים, ובוחר ברשת של תשובות מאורגנות לפי מקור.

נכון גם בגוגל ומנועי חיפוש אחרים ניתן להציג קטגוריות מסוימות של תוצאות חיפוש על פי סוג חומרים תמונות חדשות וכו אך כאן הדגש הוא על קטגוריות של מקורות מידע ולאו דווקא סוג מידע.

לצד התצורה האופקית, החיפוש ב-You לא מסתמך בעיקר על טקסט כמו בגוגל. כלומר אם תרצו תוכלו לדלג לאופציות אחרות כמו תמונות או חדשות שיוצגו בעמוד נפרד – אבל הכל מוצג בעמוד אחד, כשאתם יכולים לתע מנוע החיפוש   you.com מציג תוצאות חיפוש ממוינות לפי אתרים ספציפיים, למשל, Reddit. ניתן למיין את הקטגוריות הללו  על ידי המשתמש עצמו עבור תוצאות אינטרנט,  מנוע החיפוש you.com אינו מאנדקס את רשת האינטרנט בעצמו , הוא משתמש בתוצאות של  מנוע החיפוש BING , מבחינה זו ניתן להגדירו כמנוע תצוגה וארגון מידע יעיל ומועיל , 

מה שכן,  ד"ר ריצ'רד סוצ'ר  צוותו משתמשים יותר  ויותר בבינה מלאכותית  (AI ) והם מתקדמים היטב ביישום שלה בתצוגת התוצאות ( מקור 2022) .  דף מה אתם רוצים לראות בחלק העליון של עמוד התוצאות.

ניסיתי להריץ כמה שאילתות , הראשונה , כמובן,  אודות עצמי, ושאלתי מה אתה יודע על עמי סלנט  :

להלן הסיכום של מנגנון הבינה המלאכותית במנוע החיפוש You.com 

Ami Salant is a content curation expert and R&D specialist, based in Tel Aviv and London. He has a professional profile on LinkedIn and is known for his well-curated visual content. Salant is also active on social media and runs her own blog, where he posts about e-learning and other topics. He has a board on Pinterest dedicated to humor and wisdom quotes.

Ami salant (amisalant) - Profile | Pinterest

https://www.pinterest.com/amisalant/

Ami salant (@amisalant) / Twitter

https://twitter.com/amisalant

Ami Salant - Kfar Sava, Center District, Israel | Professional Profile ...

https://il.linkedin.com/in/ami-salant-a5abb82

 

  הציון לסיכום מבוסס בינה מלאכותית : 80%

הסיכום נכון .  חסר מידע גבי פרוייקט האינטרנט  "ילדים בשואה" שאני מנהל ועורך כבר 8 שנים .

יש כמה מקורות מידע רלבנטיים אודותי , אך חסרים האתרים שלי בעברית

 


השאילתא השנייה שהרצתי במנוע החיפוש You.com    כבר הייתה מורכבת יותר :

The difference between Information Scientists and Information Specialists

מידען נקרא באנגלית Information Specialist ואילו Information Scientist הוא מומחה למערכות מידע ואיחזור מידע

להלן תשובת מנגנון הבינה המלאכותית במנוע החיפוש  You.com   

Information Scientists are experts in the field of information science, which is a form of applied science that deals with the acquisition, storage, and retrieval of information. They are responsible for researching and developing solutions to problems related to the storage, acquisition, and retrieval of information, as well as developing and maintaining information systems. Information Specialists, on the other hand, are responsible for providing expert assistance and advice to other professionals and organizations on the best use of information technology and systems. They are responsible for providing advice and assistance on the use of technology and systems, as well as developing and maintaining information systems. They may also be responsible for the implementation and maintenance of information systems and databases, and providing training and support to users.

Careers in Information Science | Department of Information Science

https://informationscience.unt.edu/careers-information-science

Environmental Scientists and Specialists : Occupational Outlook ...

https://www.bls.gov/ooh/life-physical-and-social-science/environmental-scientists-and-specialists.htm

Working Outside the Dispensing Box: The Roles of the Medical ...

https://www.pharmacytimes.com/view/working-outside--the-dispensing-box-the-roles-of-the-medical-

 

הציון : 90%

הסיכום המעולה של הבינה המלאכותית  מגדיר בדיוק את ההבדל בין מידען ובין איש מערכות המידע וגם מביא מספר מקורות מידע וסימוכין לכך.

andi

מנוע חיפוש נוסף מבוסס בינה מלאכותית שהובא לידיעתי ע"י המידענית המעולה  Tali Amir Avhar

כלי חכם בשם andi משלב את הנוחות של חיפוש בעזרת צ'אט בוט עם האמינות של חיפוש במנוע החיפוש כדוגמת גוגל.כותבת המידענית טלי :

הטוויסט כאן בשונה מ chahtgpt- כאשר מזינים שאלה/שאילתה ב- andi נקבל תשובות לשאלה ורפרנס למקורות מהם ניתנו התשובות. בנוסף, כאשר בוחרים במקור, הכלי יכול לסכם את המקור, להקריא אותו ומאפשר לבקר באתר ממנו לקוח המקור.

דבר נוסף - תצוגת התשובות נראית שונה מזו המתקבלת ב chatgpt - נקבל פאנל נפרד ובו סדרת תשובות לשאלה שדי מזכירות תצוגת תוצאות חיפוש במנוע חיפוש, עם אפשרות לקבל קישור לתוצאות חיפוש מלאות למקרה שנרצה לחפור לעומק. ניתן גם לבקש תוצאות חדשות או תמונות כדי לצמצם את החיפוש עוד יותר, בדיוק כפי שניתן לצמצם ב- Google או בכל אתר חיפוש טיפוסי אחר.

ניסיתי את הכלי בשאלה: can you give me a list of articles dealing with cerebral palsy published on the last five years?

קיבלתי תשובות לא רעות, בהתאם לפרמטר של 5 שנים אחרונות וממקורות אמינם. "

קישור לכלי https://andisearch.com/

קישור למנגנון הבינה המלאכותית  AI במנוע החיפוש

 Asher Aharonov

"בדיוק מצאתי היום AI צ'אט שמחובר לאינטרנט שייך לYou.com

היכולות שלו לא מתקרבות ל-GPT כמובן, אבל הוא מכיר מידע אקטואלי, מוסיף מקורות למה שהוא כותב וסה"כ מאוד מעניין" 


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

מנועי חיפוש מבוססי AI : שאת חלקם אינכם מכירים

  ההכרזה השבוע של מנוע החיפוש     YOU.COM שהוא כולל מעתה גם יכולות של חיפוש מבוססות על מודל ה Ai   האחרון GPT-4o   מסבה את תשומת לבנו לאותה ...