חפש בבלוג זה

יום ראשון, 4 בספטמבר 2011

תוכנות יישומיות להקמת מאגר נתונים מקצועי למידענים


 מסדי נתונים – Data Bases, הם התשתית לכל מערכת פנים/חוץ ארגונית ואתרי תוכן דינאמיים. מסד נתונים הנו קובץ/סדרת קבצים קשורים המארגנים מידע בצורה מסוימת.  על מנת להפעיל מסד נתונים כגון אורקל צריך להיות מומחה בתחומי הIT וגם תשתית מחשב העולה מאות אלפי דולרים. האלטרנטיבה היא להשתמש בתוכנת מסד הנתונים של אקסס – Access של מיקרוסופט. מערכת זו  מאפשרת שמירת נתונים במבנה טבלאי, הגדרת טפסי הזנה ועדכון של נתונים ועוד. המערכת מוגבלת בכמות המשתמשים בו זמנית שיכולים לעבד מידע מול הקבצים, גודל רשומה בודדת וגודל סך כל הרשומות (2 ג'יגה). SQL Server (שרת SQL): עוד מוצר מבית מייקרוסופט, רק שכאן מדובר על מערכת הרבה יותר ייעודית לפתרונות אגירת נתונים. המערכת הנה שרת מרכזי שמריץ ומפעיל מערכות מורכבות. השרת הנ"ל מסוגל לבצע פעולות בסיסיות בכמות, ביציבות ובמהירות גבהוהה בהרבה מזו של אקסס. 

לעתים נדרש המידען להקים בעצמו ולתחזק מאגר נתונים ארגוני או מחלקתי הוא מחפש כלים מתוקשבים שהם מצד אחד בעלי עוצמה ומצד שני ידידותיים יותר מהשימוש בתוכנת אקסס. רשימה יעילה ומומלצת של יישומים מתוקשבים ותוכנות להקמת מסד נתונים מקצועי יעיל וידידותי ניתן למצוא  באתר האינטרנט כאןמבין היישומים המוזכרים ברשימה יש לציין את תוכנת
FileMaker Pro
הקיימת כבר 16 שנה בשוק הבינלאומי ומאפשר הקמת מאגר מידע או מאגר נתונים בקלות יחסית.  מדובר על בסיס הנתונים הקל והפשוט ביותר לתפעול לצד יכולתו להתממשק לבסיסי נתונים אחרים כולל .MySQL.  (הנציגים בישראל של התוכנה) .ראה גם :


 
תוכנה פשוטה הרבה יותר היא Microsoft Works אשר כרגע קיימת גרסה Works 9 שלה.


יצירת מסד נתונים חדש של שולחן עבודה
מאמר זה דן בתהליך הבסיסי של הפעלת Access 2010 ויצירת מסד נתונים שישמש במחשבי שולחן עבודה, לא באינטרנט. המאמר מסביר כיצד ליצור מסד נתונים של שולחן עבודה על-ידי שימוש בתבנית, וכיצד לבנות מסד נתונים מההתחלה על-ידי יצירת טבלאות, טפסים, דוחות ואובייקטי מסד נתונים אחרים משלך. המאמר מסביר גם מספר טכניקות שבהן באפשרותך להשתמש כדי לקבל נתונים קיימים למסד הנתונים החדש שלך.

תגובה 1:

  1. נראה טוב, האם בעצם מדובר במערכת שהיא נטו לארגון נתונים מספריים וסטטייסטים או גם מערכת ניהול תוכן?

    אנחנו עובדים כרגע עם מע' אירגון בחברה שמספקת לנו את הפלטפורמה גם עבור תוכן וגם עבור נתונים מספריים, אך היא כבר מעט מיושנת ואשמח לשמוע על תחליף רלוונטי..

    השבמחק

השוואה מידענית בין יישומי AI: ג'ימיני של גוגל מול ChatGPT מול Copilot AI

  ההשוואה שערכתי בין היישומים הבאים ChatGPT Vs Gemini Vs Copilot AI נעשתה באופן מעשי לצורך יצירת תוכן באתרי האינטרנט שאני כותב ועורך בהם סק...