חפש בבלוג זה

יום ראשון, 6 ביולי 2014

חיפוש פרטי ברשת - באיזה מנוע כדאי לחפש ?

בחיפוש באינטרנט אנשים מתחילים להבין את החסרונות של חוסר פרטיות, וכתוצאה מכך מחפשים באופן פעיל חלופות מבוססות פרטיות. 


לאחרונה התפרסמו כמה מאמרים על הערך המוסף של מנוע החיפוש החדשני DuckDuckGo  כמו: סינון ספאם, שפת תחביר יעילה, המאפשרת הגבלת החיפוש ליעדים מסויימים על ידי הוספת סימן קריאה (!) ומילת חיפוש ייעודית, או הכלים לחישובים והמרות למיניהן, אבל במבחן "דרכים"  מעשי שערכנו מתברר כי לא כצעקתה.

ערכנו "מבחן דרכים" למנוע החיפוש DuckDuckGo בהשוואה למתחרה ישן-חדש בשם StartPage (הידוע בשמו הקודם  "Ixquick") ומצאנו כי עדיף להשתמש ב StartPage על פני DuckDuckG ( כמובן, כאשר רוצים להריץ חיפוש אנונימי בלבד) .

במקרה של StartPage אין מדובר במנוע-על משולב    כפי  שמתואר DuckDuckGo , המשלב "זחלן" פרטי עם תוצאות חיפוש ממנועים אחרים - אלא רק בממשק בטוח לגישה לגוגל.

StartPage מתנהג כפרוקסי, המגיש עבורכם את השאילות לגוגל, ללא התערבות נוספת או מניפולציה של הנתונים.


יתרון נוסף של StartPage בהשוואה ל- DuckDuckGo הוא באפשרויות החיפוש המתקדמות שלו ( החסרות לצערנו במנוע החיפוש הייעודי DuckDuckGo )


נכון לדצמבר 2013 מנוע החיפוש של StartPage שירת מעל 3.7 מיליארד חיפוש מידע , גידול של 400 אחוז בהשוואה לשנת 2012 . הגורם העיקרי להתפתחות מהירה זו הוא הרצון של הגולשים להמשיך להשתמש במנוע החיפוש היעיל של גוגל תוך מתן מענה לאנונימיות מלאה . שילוב זה מתאפשר כרגע רק ב- StartPage.
 

כך נראה מנגנון החיפוש המתקדם של StartPage
DuckDuckGo אינו אוגר פרטים אישיים אודות המשתמשים שלו ומספק תוצאות חיפוש אנונימיות לגמרי.
את התוצאות מציג מנוע החיפוש DuckDuckGo באמצעות איסוף מידע משלל אתרים המשתמשים בחוכמת ההמונים, כגון וויקיפדיה, Wolfram Alpha, פייסבוק, טוויטר, אמזון ועוד רבים אחרים – ומציג שלל המידע שאסף על פי הרלוונטיות למחרוזת החיפוש של המשתמש. חשוב לציין כי אחד המנועים בהם דאק-דאק-גו אינו משתמש הוא גוגל - כך שהוא אינו עוזר גם בצורה עקיפה לענקית החיפוש ממאונטיין וויו לשמור עליכם מידע אישי.

בקיצור על StartPage

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ספריות דיגיטליות להשאלה : Kindle Unlimited

    התרחבות משמעותית של ספריית הספרים הדיגיטליים להשאלה של אמזון   היקף הכותרים של הספרים הדיגיטליים בתכנית Kindle Unlimited   באמזון ה...