חפש בבלוג זה

יום שלישי, 31 באוקטובר 2017

האם העדכון האחרון של מנוע החיפוש גוגל מסייע לנו ?


גוגל  (Google) הודיעה במהלך סוף השבוע כי עדכנה את תוצאות החיפוש של מנוע החיפוש שלה, Google Search, כמו גם את תוצאות החיפוש במפות ה-Google Maps, כך שיציגו תוצאות המבוססות על המיקום הגאוגרפי של המשתמש. זאת בניגוד למה שהוצג עד כה, אשר היה מבוסס על שם המתחם (דומיין) דרכו גלש המשתמש.
עד היום למשל, אם בוצע חיפוש של משהו מסוים באתר Google.com, היה מתקבל תוצאות שרלוונטיות יותר לארה"ב בעוד חיפוש בגירסה המקומית, Google.co.il,  היה מניב תוצאות שרלוונטיות יותר לישראל, בעוד google.co.uk הציג תוצאות שרלוונטיות לבריטניה, וכן הלאה. כעת, לא משנה באיזה אתר של גוגל גולשים, תוצאות החיפוש יבוססו על המקום הפיזי בו נמצאים, מה שיכול להקל במיוחד על מטיילים – אך להקשות על אנשים שמשתמשים בגוגל כדי לזהות טרנדים עולמיים.
"אם אתם גר באוסטרליה, תקבלו אוטומטית את השירות שמתאים לאוסטרליה", אמרה מנהלת המוצר בגוגל אוולין קאו, "ואם תסעו לניו זילנד התוצאות ישתנו בהתאם. לספק תוצאות חיפוש שרלוונטיות למקום בו אתם נמצאים הוא חלק מהותי בלספק לכם את המידע המדויק ביותר".
החיפוש מבוסס המקום יהיה זמין דרך כל אתרי גוגל בנייד, באתר השולחני, באפליקציית Google ובאפליקציית המפות Google Maps. מי שבכל זאת מעדיף לקבל תוצאות שרלוונטיות למדינות אחרות יוכל לשנות זאת על ידי שינוי אזור החיפוש דרך תפריט ההגדרות, שכן שינוי שם המתחם בכתובת ה-URL כ אמור כבר לא יפעל יותר.

הערכת "השיפור" מנקודת מבט מידענית
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

השוואה מידענית בין יישומי AI: ג'ימיני של גוגל מול ChatGPT מול Copilot AI

  ההשוואה שערכתי בין היישומים הבאים ChatGPT Vs Gemini Vs Copilot AI נעשתה באופן מעשי לצורך יצירת תוכן באתרי האינטרנט שאני כותב ועורך בהם סק...