חפש בבלוג זה

יום שישי, 17 בנובמבר 2017

אלגוריתם פינגווין של גוגל ופייסבוק


כמי שעוסק בתחומי איסוף המידע הטכנולוגי באינטרנט ובמאגרי המידע מקוונים שמתי לב לכמה וכמה שינויים באלגוריתם החיפוש של גוגל .
 בחודשים האחרונים אלוגריתם החיפוש של גוגל בגרסת פינגווין 4 , נותן עדיפות גבוהה יותר לאינדוקס דפי  פייסבוק תוך שהוא יודע להבחין בין תוכן איכותי בפייסבוק ותוכן שטוח .
 מנוע החיפוש של גוגל אינו בהכרח החלוץ בטיפול בדפי פייסבוק . קדם לו מנוע החיפוש בינע  BING אשר פיתח כבר לפני 4 שנים אלגוריתם יעיל למדי לאינדוקס דפי פייסבוק.

גוגל לא מגלה , כמובן , את הקריטריונים והנוסחה של אלגוריתם פינגווין , אך ההנחה היא הם יוצרים בדיקה כפולה של הצלבת קישורים בין פייסבוק ובין רשימת אתרים איכותיים הנמצאים אצלם ברשימה . כך לדוגמא , פוסט המועלה בפייסבוק ויש לו קישור לבלוג מקבל ניקוד גבוה יותר.

גוגל גם מבחינה בין דפי בית בפייסבוק ודפים יעודיים ( או עסקיים) , כאשר הדפים הייעודים מקבלים עדיפות גבוהה יותר באינדוקס. דפי הבית הרגילים שלכם מקבלים ניקוד נמוך יחסית בהשוואה לדפים יעודים ( או עסקיים) . שיתוף בין דפים יעודים ( או עסקיים)  זוכה גם לניקוד גבוה יותר. בדיקה נוספת שמבצע האלגוריתם קשורה לגורם שכתב את הפוסט בפייסבוק Authorship)) וכמות השיתופים לה הוא זוכה .

השינויים באלגוריתם פינגווין 4 של גוגל מתרחשים כל הזמן והם גם תלוי מקום גיאוגרפי ועוד משתנים רבים.  

ראו גם : פינגווין 4 יוצא לדרך: עדכון פינגווין בזמן אמת - דניאל זריהןאין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

מנועי חיפוש מבוססי AI : שאת חלקם אינכם מכירים

  ההכרזה השבוע של מנוע החיפוש     YOU.COM שהוא כולל מעתה גם יכולות של חיפוש מבוססות על מודל ה Ai   האחרון GPT-4o   מסבה את תשומת לבנו לאותה ...