חפש בבלוג זה

יום ראשון, 10 בפברואר 2019

צובר החדשות של גוגל – חידושים 2018-2019
צובר החדשות של גוגל הידוע בשם  כיום בשם "גוגל ניוז" הוא אחד האגרגטורים (צוברי מידע וידיעות מעודכנות) היעילים הקיימים באינטרנט.
בשנה האחרונה עבר ה"גוגל ניוז"  שינויים ושיפורייים מהותיים ( החל מספטמבר 2018 ).
אני משתמש קבוע ביישום של "גוגל חדשות" כבר כמה שנים והוא נמצא אצלי כדף קבוע בדפי דפדפן הכרום.
לפני שנסכם בקצרה את השיפורים ב"גוגל ניוז" , נציג במבוא קצר את מהותו של "גוגל ניוז" . 
 גוגלחדשות סורק את כל אתרי החדשות ומגיש לכם יכולת השוואה בן המאמרים השונים מכל העיתונים כולם, כלומר , נוצר עבורכם העיתון העדכני ביותר שמאפשר השוואה בין מקורות המידע .

חדשות  Google


היקף מקורות המידע:  מאגר חדשות המבוסס על 6000 מקורות מידע מגוונים הנוצר בזמן אמיתי (הגרסה העולמית באנגלית), ואילו בישראל מאגר החדשות היעודי של גוגל  נוצר בזמן אמיתי ממאות מקורות עיקריים ( כ250 מקורות מידע)  בתחומי החדשות והעיתונות היומית.

גוגל חדשות או Google News, הינו , למעשה, אלגוריתם להצגת חדשות של חברת גוגל. שפותח על ידי קרישנה בהרט (באנגלית: Krishna Bharat) בשנת 2001.

News סורק אלפי אתרי חדשות, ומציג מבחר ידיעות/כתבות לפי קטגוריות שונות, בהן עסקים, התפתחויות במגזרים שונים, בידור וטכנולוגיה. 

האלגוריתם קובע אילו כתבות, תמונות וסרטונים יוצגו ובאיזה סדר.התאמה לנושאי חיפוש מצטברים

בגרסה הקודמת היה ניתן לבצע התאמה אישית של שער Google News לפי נושאים שמעניינים את הגולש, אך במסגרת השינויים האחרונים ניתן לייצור רק התאמה לנושאי חיפוש מצטברים . כלומר , ניתן להגדיר שאילתות קבועות במערכת והן נשמרות ונצברות עם הידיעות/כתבות המעודכנות הנצברות . כלומר , במקום קטגוריות קבועות בדף השער המותאם שלנו , אנו יכולים לראות בדף נפרד רק את השאילתות הקבועות שהצטברו.

הנה לדוגמא ,צילום מסך של דף השאילות הקבועות שלי :
מדור חדש " בשבילך"

שינוי מהותי נוסף הוא מדור  בשם For You”   ("בשבילך") הממליץ על מבחר כתבות/ידיעות עפ"י תחומי העניין השוטפים של הגולש. הבחירה מתבצעת על סמך למידה שמבצע האלגוריתם של גוגל מאחורי צובר החדשות. במשך הזמן שאתה גולש בדפדפן לומד האלגוריתם את תחומי העניין שלך ומנתב לך ידיעות מומלצות בהתאם ( בהנחה שאתם עושים שימוש בדפדפן כרום והמערכת של גוגל מזהה אותכם  עפ"י שם המשתמש). 

הגרסה החדשה של "גוגל ניוז" מבוססת על אלגוריתם המבוסס על בינה מלאכותית (AI techniques). 

חדשות Google


Google News: How does the search giant's headlineאין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

מנועי חיפוש מבוססי AI : שאת חלקם אינכם מכירים

  ההכרזה השבוע של מנוע החיפוש     YOU.COM שהוא כולל מעתה גם יכולות של חיפוש מבוססות על מודל ה Ai   האחרון GPT-4o   מסבה את תשומת לבנו לאותה ...