חפש בבלוג זה

יום שלישי, 22 בינואר 2019

העורך המקוון החדש של וורדפס, סיכום ביניים
לאחר 14 שנה של שימוש באותו עורך תוכן (כמעט), וורדפרס שדרגה את עורך התוכן שלה לחלוטין . 

"גוטנברג" , שם זמני של מערכת העריכה המקוונת החדשה של וורדפרס, בנוי על עיקרון הקוביות .
חוויית העריכה של אתר הוורדפרס שלי השתנתה לחלוטין . במקום אזור טקסטואלי אחיד ומרוכז, כפי שקיים היום, התפיסה של העורך החדש היא שכל התוכן יסודר בעמוד באמצעות קוביות  Blocks. יש קוביות עבור פיסקת תוכן , יש קוביה עבור תמונה , יש קוביה עבור וידאו וכך הלאה .


אלמנט עיצוב מסוג "בלוק"
בלוק הוא כל אלמנט של תוכן כגון תמונה, טקסט, מוצר, סרטון YouTube – אותו יכול מנהל אתר וורדפרס להגדיר בקלות ולשלב בתוך פריסת העמוד והעיצוב של כל דף באתר. 
להתרגל לחשיבה אחרת בעריכה 
אחרי יומיים של כתיבת פוסטים באתר הוורדפרס הוותיק שלי " מגזין הערים הסמויות מן העין " התחלתי להתרגל לחוויית העריכה החדשה . 

עם זאת , אחרי 14 שנה צריך לחשוב אחרת במהלך העריכה (את הכתיבה עצמה אני מבצע בWORD ).
בינתיים , היתרון העיקרי שגיליתי בעורך המקוון החדש ( "גוטנברג" ) בא לידי ביטוי בעריכת מדיה ויזואלית , בעיקר תמונות וצילומים . כיום יש לי שליטה טובה יותר בארגון וסידור הצילומים בפוסטים/סקירות  , אבל המעבר בין קוביית תוכן אחת לאחרת אינו בהכרח אינטואיטיבי .
בעבר לקח לי כחצי שעה לערוך פוסט בוורדפרס , כיום עם העורך החדש , ממוצע הזמן לעריכה הוא בסביבות שעתיים –שעתיים וחצי . אני מקווה שעקומת הלמידה תלך ותשתפר בהמשך.

אז לסיכום  , עורך התוכן החדש של וורדפרס מציע אפשרויות עריכה ויזואלית יעילות יותר , בעיקר מבחינת תמונות וצילומים . מבחינת עריכה טקסטואלית הוא לא הציג שיפורים מהותיים.
זמן עריכה : שעתיים וחצי
שם הבלוג :" איים בזרם"
 זמן עריכה : 60 דקות
האם להוריד את התוסף המחזיר את מערכת העריכה המקוונת הקודמת?
 עמיתי , הכותבים גם בבלוגים מבוססי וורדפרס , הציעו לי להוריד תוסף מתוקשב המחזיר את עורך התכנים המקוון הישן למערכת ניהול והבקרה של הבלוג .  
בשלב זה החלטתי לא לוותר ואני ממשיך בעריכה מקוונת עם העורך המקוון של "גוטנברג". סביר להניח כי עקומת הלמידה תלך ותשתפר במשך הזמן. 
שיקול נוסף  לטובת הקידמה לעומת ההרגלים הישנים : יהיו כל הזמן שיפורים בעורך המקוון "גוטנברג" כי עשרות רבות של מתכנתים עובדים על כך ברחבי העולם. 
ראו גם :סקירה באנגלית :  Things You Can Do With Gutenberg That You Can't Do  ראו גם :

Disable Gutenberg | WordPress.org

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

השוואה מידענית בין יישומי AI: ג'ימיני של גוגל מול ChatGPT מול Copilot AI

  ההשוואה שערכתי בין היישומים הבאים ChatGPT Vs Gemini Vs Copilot AI נעשתה באופן מעשי לצורך יצירת תוכן באתרי האינטרנט שאני כותב ועורך בהם סק...