חפש בבלוג זה

יום רביעי, 1 באפריל 2020

היום בהיסטוריה , 1 לאפריל 2004 , גוגל משיקה את Gmail ומדוע חשבו שזה מתיחה ?פאול בוחייט, ממפתחי גוגל, הוא שהתחיל בהרצת הפרויקט של Gmail, שנים מספר לפני שנחשף לציבור. בתחילה הייתה התוכנה זמינה רק כשירות דואר אלקטרוני פנימי בגוגל, אשר שימש את עובדי החברה.

המיזם נקרא בתחילה Caribou, כתזכורת סאטירית למיזם המוזכר ברצועת הקומיקס "דילברט".

שירות Gmail הושק רשמית ב-1 באפריל 2004. קדמו לכך שמועות על המהלך הצפוי, אולם מאחר שלחברת גוגל יש היסטוריה ארוכה של תעלולי אחד באפריל, סברו רבים כי החברה חומדת לצון פעם נוספת (באותה תקופה לא היו תיבת דוא"ל חינמיות בנפח של 1GB, וממוצע הנפח לתיבת דוא"ל עמד על עשרות בודדות של מגה).

לאחר שהוסבר כי המתיחה האמיתית של גוגל היא ידיעה חדשותית האומרת כי החברה תארגן חופשה לעובדיה שתכלול טיסה לירח, התראיין ג'ונתן רוזנברג, סגן נשיא גוגל, ואמר "אנחנו מאוד רציניים בקשר ל-Gmail".

שנה לאחר ההשקה, ב-1 באפריל 2005, הכריזה גוגל על הכפלת שטח האחסון והוצהר כי "גוגל תמשיך לתת לאנשים עוד שטח אחסון לנצח".


סרגל הניווט בג'ימייל, כולל שלוש כרטיסיות ראשיות:

•       דואר - ממשק הודעות הדואר האלקטרוני.
•       אנשי קשר - ממשק אנשי הקשר של ג'ימייל.
•       משימות - פתיחת חלונית משימות.

כאשר בוחרים באופציה דואר, מקבלים את תצוגת הדואר הראשית של ג'ימייל. מימין, ישנו סרגל התיקיות. מספר כרטיסיות מוצגות בתצוגה הרגילה, כבחירת המשתמש, והשאר, מופיעות תחת לחצן: "עוד ..." המשתמש יכול לבחור אילו תיקיות יוצגו ואילו לא.

ראו גם :

התזמון נועד כדי לשלוח מיילים בשעות יותר ראויות (אם אתם יושבים על מיילים בשבת אבל רוצים שאותו אדם יקבל את ההודעה ביום ראשון כשהנושא רלוונטי יותר) ...

   
             תוספים מועילים לתיבת ה-Gmail  שלכםMailtrack
נכון זה היה יכול להיות נחמד אם הייתם יכולים לדעת בזמן אמת האם האימייל ששלחתם לצד השני התקבל ונפתח על ידו? התוסף mailtrack מספק לזה פיתרון. התוסף מסמן פעמיים V בצבע ירוק כאשר המייל ששלחתכם נפתח על ידי הנמען, ממש כמו הרעיון של הודעת וואסטאפ.
להורדת התוסף Mailtrack:
·        הורדה מחנות GSuite ישירות לGmailDialpad
התוסף Dialpad מאפשר לזהות מספרי טלפונים של אנשי קשר באימייל. התוסף מזהה מספרי טלפון ומצרף אותם לאנשי קשר מתאימים. בנוסף, התוסף מאפשר להתקשר ולשלוח SMS לכל אותם אנשי הקשר.
הורדת התוסף Dialpad:


 Wise stamp
   , עיצוב חתימה דיגיטלית למייל

 התקשורת העסקית הנפוצה ביותר כיום הוא הדואר האלקטרוני, אז למה לא להפוך כל מייל שלכם לאמצעי שיווק? התוסף המצויין הזה מאפשר להכניס חתימה דיגיטלית מעוצבת וממותגת לכל מייל שלכם -החל מהלוגו ועד כפתורי social (פייסבוק,טוויטר,לינקדאין וכו’) , קישור RSS  לבלוג שלכם ועוד. ישנה גירסה חינמית וגרסה בתשלום (שאני מנוי עליה) שמאפשרת פיצ’רים מצויינים נוספים. מומלץ בחום. להתקנה לחצו כאן.תוסף חינמי לדפדפן כרום Simplify Gmail,  המכניס מספר שינויים עדינים בעיצוב של שירות הדואר, מבלי לפגוע ביכולות שלו. לאחר התקנת התוסף במחשב, הלוגו הגדול של ג׳ימייל מוסתר, כפתור ניסוח ההודעות החדשות מוסב למעגל בפינת המסך (כפי שהיה ב-Inbox), תיבת החיפוש קטנה יותר, וגם שירותים נוספים כגון מטלות (Tasks), לוח השנה ו-Google Keep  משולבים בממשק באופן אלגנטי יותר.
המפתח מיכאל לגט מתחייב כי התוסף שלו איננו משדר מידע או עוקב אחר המשתמשים בכל דרך, ולעולם לא יכלול פרסומות נוספות לאלו של גוגל עצמה. לספקנים, מוצע קוד המקור של התוסף במלואו.תוסף לשינוי התצוגה בג'ימייל (שיראה כמו אאוטלוק) | Gmail preview pane add on

 תזכורת לאימייל  Gmail Snooze

התוסף היעיל הזה משרת מטרה אחת פשוטה וחשובה, הוא ידאג לכך שלעולם לא תשכחו לקרוא או להגיב לאימייל. אם קראתם מייל ברפרוף ואתם רוצים לקרוא אותו לעומק אחר כך, אם חשוב לכם לשלוח הודעה לאדם מסוים כל שבוע כדי לשמור על קשר וגם אם צריך לבצע מטלה מסוימת בעוד שבוע, התוסף הזה יעזור לכם לעשות הכל ולא לשכוח דבר!


מד זמן  Mail Timer for Gmail

קל מאוד ללכת לאיבוד בתיבת הדואר האלקטרוני שלנו ולבזבז זמן יקר על נושאים שלא קשורים למטרה העיקרית שלשמה נכנסנו לבדוק הודעות. בדיוק לשם כך קיים התוסף הזה, שכל תפקידו הוא להתריע בפניכם מתי אתם מבזבזים יותר מדי זמן על הודעה מסוימת. יש לכוון מראש את הגדרות התוסף לזמן הרצוי, ולהתחיל לחסוך בזמן יקר ערך.
Digify for Gmail

התוסף הכי יעיל לג'מייל מי קרא את הצרופה (קובץ או תמונה מצורפים) , ואם שלחתי בטעות לאיש הלא נכון , אז למחוק את הצרופה שנשלחה אליו מרחוק.

Digify for Gmail is a Gmail extension that lets you track, unsend, and program attachments to self-destruct. If you send essential or sensitive documents daily, this is the perfect extension for you. You don’t need a Digify account to use this extension.

Main Features

      Track attachments to see who has accessed them
  Unsend attachments that were sent to the wrong person
       Program attachments to self-destruct 


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ספריות דיגיטליות להשאלה : Kindle Unlimited

    התרחבות משמעותית של ספריית הספרים הדיגיטליים להשאלה של אמזון   היקף הכותרים של הספרים הדיגיטליים בתכנית Kindle Unlimited   באמזון ה...