חפש בבלוג זה

יום רביעי, 6 ביולי 2022

המימשק החדש של גוגל חדשות

 חדשות  Google

בעיצוב חדש

 

השינוי במימשק גוגל חדשות השבוע הוא שיפור משמעותי ביותר מבחינת חווית המשתמש .

לגרסה החדשה של חדשות Google יש עיצוב עדכני, תקציר חדש לגמרי ונושאים מותאמים אישית.

חידוש של התקצירים, אפשרות לניקוי הבחירה והוספת המלצות בשבילך.

 

כפי שגוגל מציינת בפוסט בבלוג שלה, העיצוב המחודש של חדשות גוגל אמור להתבסס על משוב משתמשים ומציב מדורים חדשים בראש ובמרכז. במיוחד, האתר החדש מציב בפניכם את הסיפורים המובילים בהתאמה אישית, חדשות מקומיות ובחירות עבורכם, תוך השמטת ה"כותרות" הפחות מותאמות אישית של העיצוב הישן. העיצוב החדש גם מדגיש סיפורים ודיווחים פרטניים מתואמים לפרופיל ההתעניינות הרבה יותר מהישן יותר..


 


ראו גם :

האַגְרֶגָטוֹר החדשני ,הידוע ביותר כיום , הוא גוגל-חדשות

 

גוגל חדשות או Google News, הינו אלגוריתם להצגת חדשות של חברת גוגל. שפותח על ידי קרישנה בהרט (Bharat)  בשנת 2001 בגרסת הבטא. בינואר 2006 הוציאו גוגל את גוגל חדשות בגרסה המלאה, השירות כולל את החדשות מה-30 יום האחרונים.

 

 גוגל חדשות סורק את כל אתרי החדשות ומגיש לכם יכולת השוואה בן המאמרים השונים מכל העיתונים כולם, העיתון העדכני ביותר.

היקף מקורות המידע:  מאגר חדשות מ-5500 מקורות הנוצר בזמן אמיתי ( הגרסה העולמית באנגלית ), ואילו בישראל מאגר החדשות היעודי של גוגל  נוצר בזמן אמיתי ממאות מקורות עיקריים בתחומי החדשות והעיתונות היומית.

Google News  סורק אלפי אתרי חדשות, ומציג מבחר ידיעות לפי קטגוריות שונות, בהן עסקים, בידור וטכנולוגיה. ניתן לבצע התאמה אישית של שער Google News לפי נושאים שמעניינים את הגולש, ואפשר גם לבצע חיפוש חדשות לפי מילות מפתח שונות. השירות הושק ב-2002, ועם השנים התרחב למדינות (ושפות) נוספות, בהן ברזיל, סין, יפן, צרפת והודו.


הגירסה הישראלית מציגה כ380 מקורות מידע, בהם אתרי חדשות ממוסדים, אתרים חדשות עצמאיים ואתרים רשמיים (כמו האתר של מכון ויצמן). עמוד הבית מחולק לקטגוריות: ישראל, בעולם, עסקים, מדע/טכנולוגיה, ספורט, בידור ובריאות.

 

לפני שנתיים נוסף במערכת Google news מנגנון חדשני המאפשר צבירת החדשות עפ"י קטגוריות ונושאים שקובע הגולש/משתמש עצמו . שרות החדשות של גוגל מאפשר לכל משתמש לקבוע בעצמו את המדורים הראשיים שהוא רוצה לפתוח לקליטת החדשות וגם את הנושאים העיקריים הקבועים לצבירת החדשות.

 

 


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ניסיתי את רכיב הבינה המלאכותית של BING מול הAI של גוגל ? מה המסקנות?

  עיקרי דברים • הBARD של גוגל , מבוסס בינה מלאכותית , הוא יותר מעמיק בהשוואה לBING כי הוא מתמצת בהרחבה יותר מקורות מידע בעברית ובאנגלית ...